Varaždin slavio u derbiju kola i otišao na šest bodova prednosti

Sportnet • ponedjeljak, 10.10.2016.

Odigrano je osmo kolo 3.HNL Istok gdje vrijedi izdvojiti pobjedu Varaždina nad Slavonijom u derbiju kola, poraz Međimurja na gostovanju u Bjelovaru i pobjedu Bedema nad Marsonijom.

AUTOR: Ivan Šola

U derbiju kola pred čak 800 gledatelja Varaždin je na domaćem terenu pobijedio Slavoniju iz Požege rezultatom 1:0. Pogodak vrijedan sva tri boda postigao je Leonard Vuk u 13. minuti utakmice i samim time odveo Varaždin na velikih šest bodova prednosti pred pratnjom.

Bjelovar je na najbolji mogući način iskoristio dva uzastopna domaćinstava i ostvario i drugu pobjedu. Ovaj puta na Logoru domaći nogometaši su pobijedili Međimurje rezultatom 3:2. U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali u drugom poluvremenu gledatelji su mogli vidjeti čak pet pogodaka, poveli su domaćini u 51. minuti golom Vinka Pušića. Nije se dugo čekao odgovor gostiju, Luka Ivanović u 55. minuti zabija za 1:1, ali samo dvije minute kasnije ponovno vodi Bjelovar golom Jure Ivančića. Konačna potvrda velike pobjede Bjelovara čekala se do 89. minute kada na 3:1 povisuje Mario Rajić. Jan Marcijuš uspio je golom u sudačkoj nadoknadi samo ublažiti poraz Međimurja.

Belišće je na svome terenu dočekalo Mladost iz Ždralova. U ne previše sadržajnoj utakmici na golove smo morali čekati u završnoj fazi utakmice. Igrala se 71. minuta kada su gosti šokirali prisutne gledatelje, Mile Sučić je glavom nakon kornera doveo goste u vodstvo 0:1. Ipak da gosti ne odnesu sva tri boda pobrinuo se Tomislav Milić koji u 86. minuti utakmice postavlja konačni rezultat 1:1.

U Ivankovu je domaći Bedem teškom mukom pobijedio gostujuću Marsoniju iz Slavonskog Broda. U izjednačenom dvoboju gdje su i domaći i gosti imali svoje prilike za gol nakon prvog poluvremena rezultat je bio 0:0. U nastavku nije bilo promjene sve do 76. minute kada gostujući igrač Nemanja Prodanović ruši domaćeg igrača Duju Mrdešu, a glavni sudac utakmice Tihomir Pejin pokazuje na bijelu točku. Gol vrijedan tri boda postiže Mario Lučić za veliku pobjedu Bedema.

Višnjevac je i nakon ovog kola jedina momčad koja nije upisala pobjedu. Ovaj puta na domaćem terenu su dočekali Đakovo Croatiju i utakmica je završila miroljubljivo bez pobjednika. Prvo poluvrijeme je proteklo u boljoj igri gostiju, a u drugome su bolji bili domaćini, ali golova nije bilo tako da je završilo 0:0.

U Bijelom Brdu susreli su se domaći BSK i Vukovar 1991 gdje nakon 90 minuta nadmetanja nije bilo pobjednika. U izjednačenoj i borbenoj utakmici obje ekipe su imale svoje prilike, ali lopta nije htjela ući u mrežu tako da je i ova utakmica završila bez pogodaka, odnosno 0:0. Zanimljivo je kako domaćini nisu postigli pogodak u zadnje četiri utakmice.

Koprivnica je na domaćem terenu dočekala Oriolik i ostala bez bodova. Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo golova, pobjedonosni pogodak za goste u 53. minuti postiže Zvonimir Bošnjaković za velika tri boda put Oriovca.

Slavija i Osijek B svoju utakmicu igraju u srijedu 12.10.