Dario Dodić • srijeda, 12.10.2016.

U večerašnjem su terminu odigrane i dvije utakmice CONMEBOL kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. U utakmicama bogatim golovima posebno je mjesto na naslovnicama zaslužio Pablo Escobar pogocima koji su mu donijeli titulu najstarijeg strijelca u povijesti kvalifikacija...

CONMEBOL kvalifikacije za SP 2018

Bolivija - Ekvador 2:2 (Escobar 3., 43. / E. Valencia 47., 89.)
Kolumbija - Urugvaj 2:2 (Aguilar 15., Mina 84. / Rodriguez 27., Suarez 73.)

10. Venezuela 2

Odličnoj utakmici punoj golova svjedočili su mnogobrojni gledatelji na 3.650 metara nadmorske visine u La Pazu gdje je Bolivija ugostila reprezentaciju Ekvadora u CONMEBOL kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Kako je počelo za domaćine činilo se da se sprema potop Ekvadora, ali na kraju su se obje reprezentacije morale zadovoljiti po bodom.

Prvo je poluvrijeme obilježio 38-godišnji Pablo Escobar, koji ime i prezime dijeli s puno poznatijim, ali nogometno slabije potkovanijim, pokojnim Kolumbijcem. Sjajni Escobar (bolivijski) s dva je prekrasna pogotka donio vodstvo 2:0 Boliviji te se upisao u povijest kao najstariji strijelac u povijesti CONMEBOL kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Već u trećoj minuti dalekometnim je projektilom doveo u vodstvo Boliviju da bi pred kraj poluvremena lijepom minijaturom povećao na 2:0.

Ekvador se budi u drugom dijelu i na krilima sjajnih Antonija i Ennera Valencije dolazi do izjednačenja. Antonio je ubacivao, a Enner udarcima u 47. i 89. minuti tresao bolivijsku mrežu. Da bi pothvat gostiju bio još i veći potrudio se Ekvadorac Luis Caicedo koji je u 79. minuti morao napustiti igru zbog drugog žutog kartona pri rezultatu 2:1 za Boliviju.

Istim rezultatom završio je ogled Kolumbije i Urugvaja u Baranquilli. Poveli su domaćini u 15. minuti, s desne je strane korner izveo Luis Muriel, najviši u skoku bio je Abel Aguilar i doveo domaćine u vodstvo. Na odmor se ipak otišlo s neriješenim rezultatom nakon što je u 27. minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca glavom poravnao Cristian Rodriguez.

Činilo se da će sva tri boda upisati gosti iz Urugvaja kada je u 73. minuti Luis Suarez zatresao mrežu za 1:2, ali Kolumbija do zasluženog boda dolazi u samoj završnici. Igrala se 84. minuta, s desne je strane ubacio Cuadrado, nebeski se vinuo Yerry Mina i glavom s otprilike 13 metara postavio konačnih 2:2.