Branimir Korać • petak, 14.10.2016.

Ivica Zubac odgledao je još jednu utakmicu s klupe dok su Dario Šarić i Bojan Bogdanović upisali minutažu. Bolji je bio Bogdanović koji je poražen s Netsima od Celticsa...

Brooklyn Netsi ostali su na jednoj pobjedi, a treći poraz nanio im je Boston koji je slavio sa 100:97. Završnica je pripala Celticsima koji su serijom 8:2 zaključili utakmicu i stigli do pobjede.

Bojan Bogdanović odradio je dobro svoj dio posla, nije imao pretjerano veliku minutažu, ali za 16 minuta provedenih na parketu ubacio je 11 poena uz šut 2/2 za dva te 2/4 za tri, a tome je dodao po skok, asistenciju i osvojenu loptu. Konkurenti zasad igraju nešto više od Bojana, ali Netsi su već najavili kako će mu u početku dozirati minutažu zbog napornog ljeta koje je iza njega.

Potencijalni hrvatski reprezentativac Justin Hamilton nije igrao, a kod Netsa je double-double upisao Luis Scola s 14 poena i 11 skokova.

Ivica Zubac preskočio je još jednu utakmicu, nije dobio priliku u porazu Lakersa protiv Sacramento Kingsa. Čak niti Tarik Black nije igrao, a minutažu osim Timofeja Mozgova u nižoj petorci na petici odrađivao je i Julius Randle. Kingsi su na kraju slavili 116:104 unatoč neigranju DeMarcusa Cousinsa.

Najneizvjesnije bilo je u dvoboju između Clippersa i Blazersa koji je otišao na stranu Los Angelesa 109:108 što je prvi poraz Portlanda u predsezoni. Jamal Crawford je sa sirenom zabio svojim nekadašnjim suigračima i odveo Clipperse do pobjede.

Najlošiju dosadašnju utakmicu odigrao je Dario Šarić kojem ništa nije polazilo za rukom u teškom porazu Philadelphije protiv Washingtona. Šarić je igrao 23 minute, šutirao je 1/5 za dva i 0/3 za tri čemu je dodao dva skoka i tri izgubljene lopte. Pozitivna su slobodna bacanja koja je gađao 4/4.

Nije Šarić bio usamljen, niti ostali starteri nisu briljirali, Washington je bio čvršći, bolji te je apsolutno zasluženo slavio. Kod Darija će biti još dosta uspona i padova, oscilacije su potpuno očekivane i lošiji nastup nije nikakav znak za zabrinutost.

Prvaci minus LeBron James upisali su težak poraz protiv Toronto Raptorsa na svom parketu. Neraspoloženi domaćin pregažen je u drugoj dionici koja je pripala Raptorsima s čak 40:19.

NBA:
Oklahoma City Thunder - Memphis Grizzlies 94:110 (Alex Abrines 19p / Marc Gasol 21p, 7sk)
Brooklyn Nets - Boston Celtics 97:100 (Luis Scola 14p, 11sk, 5as / Al Horford 13p, 9sk)
Los Angeles Lakers - Sacramento Kings 104:116 (D'Angelo Russell 31p, 11as / Anthony Tolliver 21p, 6sk)
Los Angeles Clippers - Portland Trail Blazers 109:108 (Blake Griffin 26p, 5sk / C.J. McCollum 20p, 5sk)
Atlanta Hawks - Detroit Pistons 94:99 (Dennis Schroder 17p, 9as / Ish Smith 18p, 8as, 7sk)
Washington Wizards - Philadelphia 76ers 100:79 (Bradley Beal 22p, 5sk / Jerami Grant 14p)
Cleveland Cavaliers - Toronto Raptors 94:119 (Kevin Love 19p, 5sk / Kyle Lowry 25p, 6as)