Branimir Korać • četvrtak, 13.10.2016.

Još tri susreta prvog kola Eurolige košarkaša su iza nas, a drame je bilo u Beogradu i Milanu gdje je pobjednik odlučen u posljednjim sekundama. Takvih problema nije imao moskovski CSKA u Istanbulu...

Crvena zvezda - Darussafaka 70:73

Niti 16 poena prednosti tijekom susreta, nije bilo dovoljno Crvenoj zvezdi da upiše pobjedu protiv Darussafake. Turci su imali dosta promjena uoči sezone, stigao je i novi trener s novim sustavom igre, ali uspjeli su u nastavku susreta pronaći igru na koju Dejan Radonjić nije odgovorio na pravi način.

Nakon prvog poluvremena stvari su izgledale odlično za domaćina koji je potpuno kontrolirao susret i imao vodstvo 44:40. Međutim nakon odmora stvari su se promijenile. Napadački Crvena zvezda nije imala odgovor na promjenu sustava kod gostiju i prednost se počela topiti. Još sredinom zadnje dionice gosti su bili u zaostatku, ali uspjeli su napraviti seriju kojom su došli do vodstva.

U te zadnje tri minute dok je Zvezda još bila u prednosti, Luka Mitrović promašivao je slobodna bacanja, nije pogodio niti važan šut, a kasnije je izgubio i loptu 17 sekundi prije kraja. Umjesto da su Beograđani u tom napadu poveli, Darussafaka je s linije slobodnih bacanja otišla na plus tri.

Šest sekundi prije kraja Brad Wannamaker pogodio je oba slobodna bacanja, domaćin je krenuo u posljednji napad gdje Gudurić pod pritiskom ne ubacuje dalekometnu tricu za produžetak.

Goste su predvodili Will Clyburn s 19 poena, Dairis Bertans s 13 te Adrien Moerman s deset poena i 11 skokova. U domaćem sastavu Ognjen Kuzmić ubacio je 16 poena uz devet skokova, a Marko Gudurić 13 poena.

Armani Milano - Maccabi 99:97

Veliku prednost prosuo je i Armani koji je manje od dvije minute prije kraja susreta vodio 93:83 na svom parketu protiv Maccabija, a na kraju je spašavao pobjedu. Repešu i njegove igrače izvukao je Jamel McLean blokadom sa sirenom kada je Sylven Landesberg bio na ziceru za produžetak.

U zanimljivom dvoboju Maccabi se nekoliko puta vraćao, Armani nikako nije mogao dovršiti posao i iako je imao utakmicu pod kontrolom te konstantno bio u vodstvu od početka drugog poluvremena, na kraju je strahovao za pobjedu. Ipak, to polaganje Landesberga nije prošlo i milanska momčad proslavila je pobjedu.

"Zanimljiva utakmica koju smo na kraju učinili još zanimljivijom. Pobjeda je važna, a bit će važno vidjeti jesmo li naučili iz ovih pogrešaka. Napad je bio dobar, imali smo 29 asistencija, ali definitivno moramo popraviti obranu, posebno protiv pick&rolla. Krenuli smo s Mačvanom i Pascolom jer smo vjerovali da naša obrana u ranoj fazi dok nema puno osobnih, može biti s njima agresivnija. Raduljica još nije potpuno zdrav, a jako nam je nedostajao Sanders koji je dobar match up za njihove krilne centre", rekao je Repeša.

Ricky Hickman predvodio je domaćina s 22 poena, Milan Mačvan dodao je 18, a Kruno Simon za 31 minutu osam poena (1/4 za dva, 2/5 za tri) uz devet asistencija i četiri skoka. Kod gostiju briljirao je Andrew Goudelock s 27 poena i pet asistencija, a Devin Smith dodao je 18 poena uz sedam skokova.

Galatasaray - CSKA Moskva 84:109

Težak domaći poraz upisao je Galatasaray kojeg je pregazio moskovski CSKA sa 109:84. Rezultat ružno izgleda, Moskovljani su bili bolji protivnik i apsolutno zasluženo ovako glatko su slavili.

Razlika u kvaliteti bila je velika i samo u jednom trenutku u trećoj dionici domaćin je na krilima navijača zaprijetio, smanjio zaostatak na minus pet i natjerao goste na pojačani angažman. Uslijedila je serija Rusa čak 23:4 i bilo je samo pitanje koliko visoko će domaćin biti poražen.

"Velika momčadska pobjeda u vatrenoj atmosferi u gostima. Igrali smo dobro na obje strane parketa, imali su samo neugodnu seriju u trećoj četvrtini, ali smo izdržali nalet i onda se odvojili. Na kraju smo pokazali zrelost i ovo je odličan početak Eurolige za nas", rekao je Kyle Hines.

Kod gostiju Nando De Colo ubacio je 22 poena uz pet skokova za 24 minute, Miloš Teodosić dodao je 20 poena i 11 asistencija. Kod domaćina Sinan Guler bio je na 16 poena i pet asistencija, a Alex Tyus upisao je 15 poena i pet skokova.