Madridski Real pobjedom otvorio novu euroligašku sezonu

Branimir Korać • četvrtak, 13.10.2016.

Dvobojem europskih "teškaša" Real Madrida i Olympiakosa počela je nova sezona u Euroligi. Madriđani su na svom parketu bili uspješniji s 83:65...

Madrid je ugostio otvaranje nove sezone Eurolige, a pred gotovo 12 tisuća gledatelja u Barclaycard Centreu domaćin je stigao do pobjede 83:65. Presudio je bolji nastup Madriđana u drugom poluvremenu, gosti su tu izgubili korak s Realom koji se odvojio i visoko slavio.

Sjajan ulazak u utakmicu imao je Sergio Llull, u početku je bio nezaustavljiv i činilo se da bi mogao imati utakmicu iz snova. No u nastavku susreta gosti su ga ipak uspjeli malo smiriti, no nisu imali lijeka za ostale igrače.

Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri i bilo je tako sve do kraja treće dionice kada se domaćin počeo odvajati. Posljednje vodstvo Olympiakos je imao nakon serije 7:0 kada je poveo 51:49, ali već do kraja treće četvrtine domaćin se odvojio i u zadnju dionicu ušao s vodstvom 62:53.

Sedam minuta prije kraja susret se počeo u potpunosti lomiti, Olympiakos je napadački stao i real Madrid završio je utakmicu serijom 12:2 za konačnih 83:65.

"Naporno smo radili za ovu pobjedu. Konačan rezultat ne pokazuje koliko je bilo teško. U prvom poluvremenu igrali smo korektno, ali su nas kažnjavali u situacijama jedan na jedan i u skoku. To smo popravili u drugom dijelu, imali smo više kontrole u obrani te smo došli do ugodne prednosti. Zadovoljan sam ovom pobjedom jer je vrlo važno ovako naporno i teško natjecanje otvoriti uspjehom. Očekuje nas neizvjesna sezona u kojoj bi mogla biti važna i koš razlika stoga smo igrali ozbiljno do samog kraja", tvrdi Pablo Laso.

Kod Madriđana Llull je na kraju upisao 22 poena, a Luka Dončič 11 poena uz pet skokova. Kod poraženih Matt Lojeski ubacio je 14 poena, a Vassilis Spanoulis 12.