MAXtv Prva liga, 12. kolo, 16.10.2016, 15:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 5430

Mario Katušić • nedjelja, 16.10.2016.

Nakon pet gostujućih pobjeda na početku prvenstva, Osijek ipak nije imao snage i kvalitete za ugroziti Rijeku. Umjesto toga su doživjela težak poraz. Pogotke za rezultat 3:0 postigli su Andrijašević, Gavranović i Gorgon.

Riječke ambicije potvrđene su već na samom uvodu susreta, gdje su od samog starta pritisnuli te prisilili goste na zatvaranje igre. Tako Rijeka dolazi do prve prilike već u četvrtoj minuti, kad je Andrijašević reagirao na ubačaj s desne strane, ali njegov udarac s ruba peterca brani Mikulić. Vratar Osijeka se morao iskazati i u 11. minuti, kad je dobro reagirao na pokušaj Mišića iz slobodnog udaraca.

Dvije minute kasnije prijeti Gavranović, a seriju napada Rijeke završava Mišić, no niti on ne savladava Mikulića. Gosti se bude u 19. minuti. Nakon lijepe akcije je ubacio Matas, nalazi Ejupija na desetak metara, ali njegov udarac glavom ide točno u Prskala. Bio je to jedini pokušaj gostiju u prvom dijelu i Rijeka nakon toga ponovno preuzima potpunu kontrolu.

U 24. minuti još jednom prijeti Gavranović, a pet minuta kasnije i Bradarić. No, puno bolju priliku ima Alexander Gorgon u 33. minuti, kad je iz čiste prilike prepucao vrata. Rijeka ipak nije kažnjena za promašaje, nego je u 37. minuti došla do vodstva. Raspoloženi Ristovski je po tko zna koji put probio desnu stranu, a na njegov ubačaj natrčava Andrijašević i glavom zakucava Mikuliću kroz noge.

Četiri minuta kasnije Rijeka je dodatno povećala vodstvo. Obrana Osijeka odbila je loptu nakon kornera, no samo do Vešovića na rubu kaznenog prostora. Crnogorac je šutirao iz prve, lopta je pogodila Arsenića te se od njega odbila do Gavranovića, kojem nije bilo teško zatresti mrežu. Tim se rezultatom otišlo na odmor.

Osijek je u drugi dio ušao ofenzivnije, dok su domaći zatvorili prostor i odlučili prijetiti iz kontri. Petrovikj je tako uspio zaprijetiti u 56. minuti, no njegov udarac koji je otišao pokraj vrata je ujedno i posljednja prilika Osijeka na ovom susretu. Rijeka je u 60. minuti zaključila pobjedu nakon još jednog ubačaja Ristovskog. Ovog puta je na drugoj vratnici našao Gorgona, a Austrijancu nije bilo teško postići pogodak.

Nakon toga se igra primirila, a posljednje nade Osijeka ugasile su se u 71. minuti, kad je Arsenić isključen nakon drugog žutog kartona. Do kraja susreta je Mikulić bio zaposlen, ali s još nekoliko dobrih intervencija je spasio svoju momčad od katastrofe.

Rijeka je ovime potvrdila kako s razlogom drže prvo mjesto, a publiku su mogli oduševiti i atraktivnom igrom, gdje su čak 15 puta uputili loptu u okvir gola najzaposlenijeg čovjeka na susretu, Zvonimira Mikulića. Osijek je sad unutar niza od tri susreta bez pobjede i imati će imperativ domaće pobjede nad Lokomotivom, da ne bi pali u dodatnu krizu.