Nacional zabio Potpićanu 12 golova i vratio se na čelo ljestvice

Niko Rukavina • četvrtak, 20.10.2016.

U zaostaloj utakmici trećeg kola, malonogometaši Nacionala s visokih 12:1 nadvisili su Potpićan 98 Istru i vratili se na prvo mjesto ljestvice koje im je na nekoliko dana preuzeo Futsal Dinamo.

Nacional je furiozno krenuo u utakmicu i poluvrijeme je završio s velikom prednosti od 9:1. Momčad jedinog istarskog prvoligaša nakon tri kola nalazi se na začelju ljestvice, bez boda i sa skoro tri primljena gola u prosjeku.

Golijadu je otvorio Kristijan Čujec već u prvoj minuti, a u 2. na 2:0 postavlja Kristijan Postružin. Treći pogodak za domaćine u 6. je zabio Rafael, kojemu je to ujedno bio i prvijenac u dresu Nacionala, a minutu kasnije Keven Drndić poentira za jedini pogodak Potpićana na utakmici.

Do kraja poluvremena za Nacional su zabili Luka Perić, Čujec, Tihomir Novak, Franko Jelovčić, Rafael i golman Ivan Pavlić.

U nastavku utakmice Nacional je smanjio tempo i do kraja su zabili tri gola. Dva je zabio Postružin za svoj hat-trick, a jedan Perić.

U sljedećem kolu Nacional gostuje u Makarskoj na teškom gostovanju kod trećeplasiranog i za sada neporaženog Novog Vremena. Nacional je za vikend izborio nastup u Elitnoj rudni UEFA Futsal Cupa, a hrvatski prvak je izabran za jednog od četiri domaćina.