MAXtv Prva liga, 13. kolo, 23.10.2016, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1816

Branimir Korać • nedjelja, 23.10.2016.

U susretu 13. kola MAXtv Prve lige Osijek je u Gradskom vrtu ugostio Lokomotivu i upisao pobjedu 1:0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Antonio Perošević u 57. minuti...

Nakon tri kola bez pobjede, Osječani su uzeli pun plijen. Dva neočekivana domaća remija i visok gostujući poraz u Rijeci označili su malu krizu, a ona je prekinuta pobjedom protiv Lokomotive.

Domaćin je u Gradskom vrtu stigao do sva tri boda golom Antonija Peroševića.

Gosti su se odlično branili u prvih pola sata i Osječani su imali velikih problema u pokušaju stvaranja prilika, a prva prava na susretu pripala je gostima koji su nakon pola sata igre mogli povesti. Doležal je bio u dobroj poziciji na desetak metara od gola domaćina, ali obrana je u zadnji trenutak zaustavila njegov pokušaj.

Bila je to ujedno i jedina značajnija prilika u prvom poluvremenu, još nekoliko pokušaja s obje strane, ali nijedan nije bio dovoljno opasan da bi stvorio vratarima probleme.

U drugom dijelu domaćin je tek nešto više od deset minuta čekao na pogodak. U 57. minuti Matas je odlično ubacio u kazneni prostor, tamo je sam ostao Perošević i zabio za vodstvo.

Osijek je u drugom poluvremenu igrao bolje nego u prvih 45 minuta, došao je do pogotka, a u završnici se uspio i obraniti nakon nekoliko opasnih pokušaja Rrahmanija, Cekicija i Kolingera.

S nova tri boda Osijek je povećao prednost nad Lokosima na ljestvici.