MAXtv Prva liga, 13. kolo, 23.10.2016, 17:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4011
Suci: Dario Bel, Miro Grgić, Bojan Zobenica
Rijeka
Rijeka
Franko Andrijašević 67'
1:0 Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.10.2016.

Rijeka je nastavila seriju pobjeda slaveći na Rujevici protiv Intera 1:0. Franko Andrijašević bio je čovjek odluke, zabio je za pobjedu u 67. minuti i tako zadržao prednost nad Dinamom na ljestvici...

11
90'+1'
Marin Zulim
76'
9
Marko Kolar
84'
11
Ivan Mamut
84'
Samir Toplak

U posljednjih pet kola Rijeka je čak četiri utakmice odigrala na Rujevici i upisala je sve četiri pobjede. I u onoj jedinoj gostujućoj bila je uspješna tako da je nastavila pobjednički niz i protiv Zaprešićana. Posljednji poraz Rijeka je upisala još prošle sezone u Koprivnici u Kupu protiv Slaven Belupa.

Cijelim tijekom susreta domaćin je bio bolji i opasniji te je na kraju potpuno zasluženo slavio. Gosti su imali ponešto šansi, pogodili su i gredu, ali unatoč tome Riječani su bili dominantniji i bolji.

U prvom poluvremenu dva puta gostujućem golu opasno je zaprijetio Gavranović, ali Čovićeva mreža nije se tresla dok je s druge strane vrlo opasan bio i Inter.

Nakon pola sata igre Puljić je odličnim udarcem iz daljine zatresao gredu, a prijetio je i Šoljić čiji je udarac glavom odlično obranio Prskalo.

U drugom dijelu Rijeka je ipak riješila pitanje pobjednika i to u 67. minuti kada je Mišić ubacio iz prekida, a Franko Andrijašević glavom poslao loptu u mrežu.

Do kraja susreta domaćin je rutinski sačuvao bodove i vratio se na plus šest ispred Dinama.

U sljedećem kolu Dinamo će gostovati upravo kod Intera dok će Rijeka u goste Lokomotivi.