Nacional i Futsal Dinamo slavili u uzbudljivim derbijima kola, Alumnusu dramatična utakmica protiv Broda

Niko Rukavina • nedjelja, 23.10.2016.

U zanimljivim i izjednačenim derbijima 4. kola Nacional je na gostovanju pobijedio Novo Vrijeme, a Futsal Dinamo Uspinjaču. Alumnus je pobijedio Brod pogotkom u samoj završnici dvoboja, a uvjerljive pobjede upisali su Split, Square i Osijek Kelme.

Novo Vrijeme – Nacional 1:2

U derbiju 4. kola 1.HMNL Nacional je nastavio sa stopostotnim učinkom i svladao je Novo Vrijeme u Makarskoj koje je u ovoj važnoj utakmici igralo bez svojeg ponajboljeg igrača Duje Bajrušovića.

Nacional je bolje ušao u utakmicu, no Novo Vrijeme se uspjelo konsolidirati te su do samog kraja poluvremena obje momčadi imale po nekoliko prigoda za postizanje pogotka. Nacional je u vodstvo stigao minutu prije odlaska na odmor preko Kristijana Čujeca na asistenciju Franca Jelovčića.

Iako je Nacional bolje ušao i u nastavak utakmice, Makarani su izjednačili u 27. kada je pogodio Vlado Andrijašević. Nakon primljenog pogotka, Nacional ponovno kreće snažno na gol Novog Vremena, a do novog pogotka i konačnog rezultata stižu u 37. pogotkom Tihomira Novaka.

Nacional je ostao maksimalan i nakon teškog gostovanja u Makarskoj, a u petak su saznali i protivnike u Elitnoj rudni koja će se od 22. do 27. studenog odigrati u Zagrebu. Hrvatskom prvaku u goste dolazi aktualni prvak Europe Jugra Jugorsk, Araz Naxçivan iz Azerbejdžana i njemački Hamburg Panthers.

Uspinjača – Futsal Dinamo 2:3

Uspinjača i Futsal Dinamo odigrali su u Sutinskim vrelima pravi gradski derbi u kojem je na kraju slavio Futsal Dinamo s 3:2. Utakmica je obilovala golovima i prigodama, ali Modri su se na kraju pokazali kao kvalitetniji protivnik.

Prva velika šansa na utakmici pripala je Futsal Dinamu, kada je u 9. Hrvoje Penava pogodio stativu. Sedam minuta kasnije Dinamo je poveo pogotkom mladom Kristijana Čekola. Minutu kasnije Davor Kanjuh je promašio deseterac, a i Uspinjača je imala nekoliko odličnih prigoda koje je ukrotio Danijel Bešlić.

U nastavak bolje ulaze domaćini i preko Tina Čirjaka i uz pomoć Kanjuha dolaze do poravnanja. Dinamo potom ponovno preuzima pritisak i nakon nekoliko propuštenih prigoda u 27. pogađa Penava, a tri minute kasnije i Čekol za 3:1.

Ipak, Uspinjača brzo smanjuje preko Željka Petrovića, a do kraja utakmice gledatelji su gledali odličnu utakmicu s prigodama na obje strane. Uspinjača je upisala prvi prvenstveni poraz, a Dinamo je zadržao drugu poziciju.

Alumnus – Brod 035 7:6

Vrijednu pobjedu u dramatičnoj utakmici upisao je Alumnus pogotkom Ivana Matana 13 sekundi prije kraja. Brodu je ovo već druga utakmica koju je izgubio u posljednjoj minuti utakmice.

Alumnus je odigrao odlično prvo poluvrijeme i na odmor je otišao s prednosti od 3:0. Pogotke za Studente zabili su Tvrtko Pajalić, Ivan Matan i njegov brat Ante. U nastavku utakmice Brođani se vraćaju preko Dražena Čavara i Mateja Gačića, a u 29. na 4:2 za Alumnus postavlja Filip Ukalović.

Brod je do potpunog izjednačenja došao u 34. preko Domagoja Ćuka i drugim pogotkom Čavara za 4:4. Do kraja se igralo gol za gol. Ukalović je zabio za Alumnus, a Gačić ponovno izjednačio.

U istoj minuti Pajalić postiže svoj drugi pogodak, a Armando Kajfeš i treći put utakmicu vraća u egal. Ipak, drugu pobjedu Alumnusu donio je Matan 13 sekundi prije kraja u igri s golmanom-igračem.

Square – Vrgorac 7:2

Malonogometaši Squarea razbili su Vrgorac u Gospinom polju s 5 razlike i upisali su drugu prvenstvenu pobjedu. Vrgorac nakon 4. kola ima tek jedan osvojeni bod, i momčad Mladena Perice igrom je daleko od prošlosezonske razine kada su završili četvrti.

Square je poveo u 2. iz penala preko Mara Đuraša. Ipak, Vrgorac već u sljedećoj minuti vraća stvari na početak preko Saše Subotića. Square je novo vodstvo trebao čekati svega dvije minute kada na 2:1 postavlja Stjepan Rezo.

Igralo se vrlo žustro, obje momčadi su brzo skupile 5 akumuliranih prekršaja, a do vodstvao od dva razlike Square je stigao u 20. pogotkom Adrijana Mičevskog. Sve je bilo riješeno do 31. kada je Square zabio još četiri pogotka preko Mičevskog, dva puta Reze i jednim Hrvoja Cvjetkovića.

Konačni rezultat postavio je u posljednjoj minuti Toni Pervan.

Solin – Split Tommy 2:6

Solin ni u drugoj utakmici nije stigao do boda. Nakon što su preskočili prva dva kola, Solin je u prve dvije utakmice imao jake protivnike – Futsal Dinamo i Split Tommy – u kojima je, uz veliki trud i požrtvovnost, uspio zabiti 5 pogodaka, ali i primiti 11.

Split je utakmicu na Bilankuši riješio do poluvremena. Do 14. minute imali su 3:0 pogocima Josipa Jakovljevića, Marija Tačija i Jesusa Rodrigueza Cruza. Tri minute prije odlaska na odmor za domaćine je zabio Hrvoje Juras.

Rodriguez u 28. pogađa svoj drugi pogodak za 4:1, no ubrzo uzvraća Andrijašević za drugi pogodak Solinjana. Do kraja utakmice Jakovljević je zabio svoj drugi, a Rodriguez treći pogodak za konačnih 6:2.

Osijek Kelme – Potpićan 98 Istra 6:3

Osijek Kelme upisao je prvu pojedu u prvenstvu svladavši u svojem Zrinjevcu fenjeraša Potpićana koji nakon četiri kola još nije osvojio bod i ima gol razliku -17.

Nakon početnog pritisak Osijek je poveo u 5. preko Zvonimira Horvata. Do kraja prvog dijela palo je još četiri pogotka. Osječani su zabili preko Ivice Majića, Roberta Nospaka i Gordana Duvančića, a za Istrijane je smanjio Keven Drndić.

Potpićan je u 6. minuti nastavka smanjio na 2:4 preko Sanela Bojkića i s golmanom-igračem do kraja su pokušali doći do novog pogotka koji bi ih vratio u utakmicu. Međutim, dvije minute prije kraja Nospak pogađa 5 gol za Osijek i rješava pitanje pobjednika.

Do kraja za Potpićan je ponovno zabio Drndić, a za konačni rezultat i svoj hat-trick u posljednjoj minuti pogađa Nospak.