Mađarice preokretom do pobjede u Bukureštu, treći ovosezonski gol Jelene Grubišić

Mihaela Bradovski • petak, 28.10.2016.

Rukometašice mađarskog Györi ETO-a slavile su u gostima kod CSM Bukurešta 27:24 i tako su došle i do treće ovosezonske pobjede u Ligi prvakinja dok su braniteljice naslova upisale već drugi poraz...

Susretom u Bukureštu počelo je treće kolo u skupinama Lige prvakinja, a mađarski Györi ETO zadržao je savršen učinak. Rumunjke s druge strane bilježe drugi poraz iako je susret mogao završiti posve drugačije.

U dobrom dijelu utakmice domaće igračice bile su u vodstvu, imale su i pet pogodaka prednosti početkom drugog poluvremena, ali Mađarice su napravile preokret i otišle do pobjede.

U prvom dijelu odlično je branila Jelena Grubišić koja je upisala i još jedan ovosezonski pogodak u Ligi prvakinja kada je ponovno preko cijelog terena pogodila mrežu protivnica. U nastavku niti ona nije spasila CSM i Mađarice slave.

Susret je prelomljen u drugom dijelu kada su gošće napravile seriju 7:2 za preuzimanje vodstva i do kraja susreta nisu dopustile CSM-u povratak. Da stvar bude još teža za Rumunjke, za tjedan dana igraju ponovno protiv Györija u Mađarskoj gdje će morati učiniti sve da spriječe treći uzastopni poraz.

U ovom dvoboju kod Mađarica istaknule su se Bernadett Bodi sa šest golova te Heidi Loke i Eduarda Amorim Taleska s po pet golova. U domaćem sastavu po četiri gola postigle su Isabelle Gullden i Linnea Torstensson.