Chambéry 26:33 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Nezaustavljivi Parižani slavili i kod Bičanićevog Chamberyja

Mihaela Bradovski • četvrtak, 27.10.2016.

U šestom kolu francuskog prvenstva PSG je gostovao kod Chamberyja i upisao i šestu pobjedu. U dvoboju lišenom ikakve neizvjesnosti gosti su slavili 33:26...

Još jedno dobro izdanje PSG-a i još jedna rutinska pobjeda. Ovaj put na gostovanju kod Chamberyja koji je svladan 33:26 u susretu u kojem pobjeda gostiju nije bila pod znakom pitanja.

Serdarušićeva momčad doputovala je u Chambery kao i na svako drugo gostovanje u francuskom prvenstvu, kao veliki favorit, a to je i potvrdila. Domaćin je nakon 15-ak minuta igre počeo padati i nije više mogao držati korak s kvalitetnijim gostima koji su kasnije mirno odrađivali posao.

Serija 7:2 u tom razdoblju omogućila je PSG-u bijeg na 12:5 poslije čega Chambery nije uspio uhvatiti priključak. Na poluvremenu je bilo ugodnih 15:9 za goste, a u drugom dijelu napad Parižana funkcionirao je vrlo dobro i svaki pokušaj domaćina za hvatanjem priključka završavao je bezuspješno.

Kod pobjednika Thierry Omeyer upisao je deset obrana uz 40 posto uspješnosti, sedam golova zabio je Uwe Gensheimer, a Luka Stepančić jedan uz jedan promašaj. U domaćem sastavu Melvyn Richardson postigao je sedam golova, donedavni igrač PSG-a Fahrudin Melić šest, a Damir Bičanić četiri iz sedam pokušaja.