Nantes privremeno na vrhu francuskog prvenstva, Dunkerque očajno otvorio sezonu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 27.10.2016.

Većina susreta šestog kola francuskog prvenstva odigrana je ove srijede, a od hrvatskih rukometaša najistaknutiji bio je Tomi Vozab u pobjedi Sarana kod Dunkerquea...

Rukometaši Nantesa privremeno su zasjeli na vrh ljestvice francuskog prvenstva pobjedom protiv Aixa 34:28. U svojoj dvorani ugostili su momčad Aixa i u velikoj mjeri zaslugom Cyrila Dumoulina došli do pobjede. Nantesov vratar skupio je 18 obrana odnosno dvostruko više nego obojica Aixovih vratara zajedno. Sam susret nije donio neku neizvjesnost, domaćin je imao prednost koju je bez problema održavao i izuzev približavanja gostiju u 35. minuti na 19:18, Aix nije bio blizu.

Uz Dumoulina kod pobjednika istaknuli su se s po sedam golova Nicolas Claire i David Balaguer Romeu dok su po pet pogodaka dodali Theo Derot i Eduardo Gurbindo Martinez. Jerko Matulić imao je jedan neuspješan pokušaj sa sedam metara. Kod Aixa po pet golova postigli su Matthieu Ong i Sergij Onufrijenko.

Drugo kolo zaredom sjajno brani Mihai Popescu koji je skupio čak 17 obrana u pobjedi St. Raphaela kod Ivryja 28:21. Gosti su u drugo poluvrijeme ušli serijom 7:0, tu su pobjegli na 21:12 i nakon toga nije bilo nikakvih dvojbi oko pobjednika.

Alexandru Simicu bio je napadački prvo ime kod gostiju sa sedam golova, a kod Ivryja po pet golova postigli su Morten Vium Troelsen i Walid Badi.

Odličnu utakmicu odigrao je Montpellier koji nije imao problema protiv Nimesa i slavio je s glatkih 37:30. Uvjerljiv nastup domaćina uz 14 obrana Vincenta Gerarda u susretu u kojem su gosti počeli padati nakon 20. minute i nisu više mogli pratiti ritam domaćina.

Posebno raspoložen s deset golova bio je Mathieu Grebille, sedam je postigao Vid Kavtičnik, a po pet Aymen Toumi i Valentin Porte. Na drugoj strani Snorri Stein Gudjonsson postigao je osam golova, a pet Luc Tobie.

Posljednjeplasirani Cesson upisao je novi poraz i još uvijek nema nijednu pobjedu. I dalje je na dnu ljestvice bez bodova, a protiv Cessona na svom parketu poražen je 21:19. Gosti su prednost stekli sredinom drugog poluvremena i domaćin više nije dolazio na manje od dva gola zaostatka.

Kevin Bonnefoi skupio je 16 obrana, a Mathieu Lanfranchi postigao je pet golova. Kod poraženih Bart ravensbergen imao je 15 obrana, a Rudy Seri postigao je šest golova.

Sjajnu večer imao je Yassine Idrissi koji je predvodio Toulouse do pobjede protiv Creteila. Skupio je čak 20 obrana i bio najzaslužniji za pobjedu 30:27 u kojoj je Romain Ternel sa šest golova bio najefikasniji. Kod gostiju Mate Šunjić imao je šest obrana, a Hugo Descat osam golova.

Odličan je bio i Miroslav Kocić koji je također skupio 20 obrana u pobjedi Sarana u gostima kod najvećeg razočaranja dosadašnjeg dijela sezone Dunkerquea. Igor Anić postigao je šest golova, a Tomi Vozab četiri kod gostiju, a Marko Mamić šutirao je 1/6 kod domaćina.