Meškov Brest 28:28 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb uzeo veliki bod na gostovanju u Brestu

Mihaela Bradovski • srijeda, 26.10.2016.

Rukometaši PPD Zagreba stigli su do velikog boda na gostovanju u Brestu kod Meškova koji ih je nedavno svladao u Ligi prvaka u zagrebačkoj Areni. Iako oslabljeni, u susretu osmog kola SEHA lige remizirali su 28:28...

Uz dosta problema, bez Vorija, Markovića, Pavlovića i Stefana Vujića Zagreb se zaputio u Bjelorusiju na noge momčadi koja ju je već svladala ove sezone i to u Areni. Meškov je i u tom dvoboju potvrdio kvalitetu, ali u susretu SEHA lige Zagreb je ostao neporažen i remizirao 28:28.

Mogli su Zagrebaši i do punog plijena, imali su u posljednjoj minuti napad kod 28:28, ali izgubili su loptu i ostali bez šuta na gol te se zadovoljili remijem.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu koji je poveo s 3:0 pa Zagreb napravio preokret, ali vrlo brzo Bjelorusi su vratili vodstvo na svoju stranu te na odmor otišli s vodstvom 15:13.

U drugom poluvremenu Meškov je imao dobro razdoblje igre koje ga je odvelo do prednosti 22:18 i činilo se da će tu prelomiti utakmicu, ali Zagreb se vratio serijom koju je pokrenuo Zlatko Horvat sa sedam metara i gosti su u 47. minuti poravnali na 23:23.

Do kraja susreta igralo se gol za gol, Meškov je imao minimalnu prednost, a Zagreb ga hvatao te je pogodak za konačnih 28:28 postigao Stipe Mandalinić u završnici susreta.

U Zagrebovim redovima Mandalinić je bio najistaknutiji s osam golova dok je Luka Šebetić dodao pet. Kod Meškova Rastko Stojković postigao je sedam golova.