Telekom Veszprem 27:23 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe poražen u Mađarskoj, Veszprem ipak prejak

Mihaela Bradovski • utorak, 25.10.2016.

Četvrta uzastopna utakmica Nexea protiv sudionika Lige prvaka završila je drugim porazom. Veszprem je u Mađarskoj očekivano slavio s 27:23, ali Našičani mogu biti zadovoljni pruženim otporom...

Remi s Metalurgom, pobjeda protiv Meškova te "podnošljivi porazi" od Vardara i Veszprema, učinak je Nexea u posljednja četiri nastupa u SEHA ligi. Protivnici su bili redom ugledni, ali Našičani niti jednom nisu rezultatski razbijeni.

U Mađarskoj su i očekivali težak posao, tako je i bilo te je Veszprem potvrdio status velikog favorita u ovom dvoboju. Domaćin je na kraju slavio 27:23 i tako ostao na samo jednom regionalnom porazu.

Gosti su krenuli nervozno u utakmicu, u prve tri minute izgubili su već dvije lopte, a Veszprem je stekao prednost vrlo brzo i otišao na 6:2.

Našičani ipak nisu dozvolili potpuno odvajanje, u završnici poluvremena zaostajali su još uvijek samo minus tri, da bi do odlaska na odmor Veszprem ipak odmaknuo na 17:12.

U drugom dijelu Veszprem je rutinski odrađivao posao, prednost je "plesala" između tri i šest golova viška za domaćina, a na kraju je završilo 27:23 golom Renata Sulića u posljednjem napadu.

U pobjedničkom sastavu nije bilo Mirka Alilovića i Marka Kopljara dok je Sulić zabio dva gola. Najefikasniji s četiri pogotka bio je Blaž Blagotinšek. Kod Nexea Gregor Lorger imao je deset obrana, a pet pogodaka postigao je Ivan Sršen.