MAXtv Prva liga, 14. kolo, 30.10.2016, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 790
Rijeka

Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.10.2016.

Niti Lokomotiva nije uspjela zaustaviti Rijeku, Kekova momčad slavila je u Kranjčevićevoj 2:0 i tako zadržala šest bodova prednosti nad drugoplasiranim Dinamom...

Zanimljivo je bilo u Kranjčevićevoj gdje je Rijeka gostovala i tražila produženje niza pobjeda, a s druge strane Lokomotiva je prijetila i imala svoje planove. U konačnici su ipak Riječani bili ti čiji su se planovi ostvarili, upisali su pobjedu 2:0 zahvaljujući golovima nakon prekida. U oba slučaja obrana domaćina reagirala je loše i Andrijašević i Gorgon znali su to kazniti.

Gosti su najvećim dijelom susreta imali inicijativu, bili su ambiciozniji i tražili pogodak, ali i Lokomotiva je stvorila nekoliko vrlo dobrih situacija, kod 0:0 imala je i vratnicu te je susret mogao krenuti drugim smjerom.

U 16. minuti domaćin je prvi put ozbiljnije zaprijetio kada je Kolinger pucao glavom s peterca preko gola, Prskalo je tu kasnio i nije došao do lopte, ali stoper domaćina nije uspio poslati loptu u okvir gola.

Lokomotiva je prijetila ponajviše preko desne strane gdje je Ristovski stvarao dosta problema domaćinu, u 20. minuti Makedonac je zakuhao u 16 metara proigravanjem Gavranovića, ali on je loše primio loptu i nije bilo opasnosti. Zato u 26. minuti Franko Andrijašević opasno prijeti udarcem sa sedam-osam metara, malo pokraj vratnice.

Do kraja prvog dijela Lokomotiva je imala dvije dobre situacije, prvo je Bočkaj pucao iskosa s ruba kaznenog prostora, ali obranio je njegov pokušaj Prskalo da bi u 38. minuti vratnica spasila goste kada je Bočkaj ubacio za Doležala koji skreće loptu u vratnicu.

U drugom dijelu Riječanima se isplatila bolja igra i u 63. minuti su poveli. Mišić je izveo korner, lopta je išla na peterac gdje iz drugog plana utrčava Andrijašević i iz voleja ju zakucava u mrežu. Zagorac nije imao baš nikakve šanse.

Pitanje pobjednika riješeno je u 79. minuti, Mišić je izveo slobodni udarac, prebacio domaću obranu i pronašao potpuno samog Gorgona koji je glavom šalje u mrežu.

Do kraja susreta domaćin je mogao smanjiti zaostatak, ali Doležal u situaciji jedan na jedan s Prskalom nije dobro reagirao.

Rijeka tako nastavlja veliku seriju pobjeda i čuva prvu poziciju na ljestvici.