Kiks Varaždina u Đakovu iskoristili najbliži pratitelji

Sportnet • ponedjeljak, 31.10.2016.

Odigrano je 11.kolo 3.HNL Istok u kojem izdvajamo prvi poraz vodeće ekipe prvenstva Varaždina u Đakovu. Kiks Varaždina najbolje su iskoristili najbliži pratitelji. Međimurje je uzelo sva tri boda u Slavonskom Brodu, dok su Slavonija i Mladost iz Ždralova upisale domaće pobjede.

AUTOR: Ivan Šola

Do sedme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Međimurja koji su na vrlo teškom gostovanju u Slavonskom Brodu kod Marsonije uzeli sva tri boda. Jedini pogodak na utakmici pao je u 50. minuti utakmice kada je Jan Marcijuš prevario domaćeg vratara Ajdina Memovića za konačan rezultat 0:1. Marsonia je pala na deseto mjesto nakon novog poraza, dok se Međimurje primaklo vodećem Varaždinu na samo tri boda.

U Požegi Slavonija je na svome travnjaku dočekala Bjelovar i stigla do nove prvenstvene pobjede. Igrala se 56.minuta utakmice kada Bruno Boban dovodi domaćine u vodstvo, a samo četrnaest minuta kasnije ponajbolji igrač utakmice Ivan Jakešević diže prednost na 2:0. U 82.minuti domaćini ostaju sa igračem manje, kada Alen Božić zarađuje drugi žuti, odnosno crveni karton. Do kraja utakmice gosti su uspjeli samo ublažiti poraz, igrala se 87.minuta utakmice kada Deni Hajdarović postavlja konačni rezultat na 2:1.

Za iznenađenje kola pobrinula se Đakovo Croatia koja je na domaćem terenu nanijela prvi poraz lideru prvenstva Varaždinu. Poraz leži u činjenici da su gosti radi silnih ozljeda stigli na ovu utakmicu sa samo trinaest igrača. Igrala se 18.minuta kada je glavni sudac utakmice Dino Sabljić pokazao na bijelu točku za domaćine, a sigurni realizator bio je nekadašnji igrač prve lige Josip Milardović. Samo dvije minute kasnije Ivo Bogdanović donosi domaćinima veliku prednost 2:0. Do kraja utakmice gosti su uspjeli samo uljepšati poraz, igrala se 78.minuta kada Josip Golubar zabija za konačni rezultat 2:1.

Utakmica bez pogodaka odigrana je u Oriovcu gdje su se susreli domaći Oriolik i Belišće. U izjednačenoj utakmici gdje nije bilo puno izglednih prilika mreže se nisu tresle, pa je samim time rezultat na kraju iznosio 0:0. Sa osvojenim bodom sigurno su zadovoljniji gosti, dok je Oriolik u vrlo lijepom nizu gdje već pet uzastopnih utakmica ne znaju za poraz.

Do šeste prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Mladosti iz Ždralova koji su na domaćem terenu pobijedili Slaviju iz Pleternice. U ne pretjerano sadržanoj utakmici gosti su bili nešto bolji protivnik, ali domaćini su ti koji su na kraju uzeli sva tri boda. Pogodak odluke stigao je u 68.minuti utakmice kada je gostujući igrač Vinko Ančurovski nespretnom reakcijom lobovao vlastitog golmana Ivana Petkovića. Mladost je tako ostvarila petu domaću pobjedu u isto toliko odigranih utakmica i samim time zauzimaju visoko četvrto mjesto na tablici.

Još jedna utakmica bez golova odigrana je u Vukovaru između istoimenog domaćina i Bedema iz Ivankova. U izjednačenoj i borbenoj utakmici obje ekipe imale su po jednu izglednu priliku koje nisu realizirali. Ovom podjelom bodova sigurno su zadovoljniji gosti iz Ivankova koji se trenutno nalaze na devetoj poziciji sa osvojenih 15 bodova, dok je Vukovar pao na petu poziciju te trenutno ima 17 bodova.

Do druge uzastopne pobjede stigli su nogometaši Bijelog brda na gostovanju kod fenjeraša Višnjevca. Igrala se 40.minuta kada je Benjamin Ždinjak izbjegao pažnji domaće obrane i rutinski pogodio za 0:1, a rješenje pitanje pobjednika stiglo je u 60.minuti utakmice kada Matej Bekavac povisio vodstvo na 0:2. Do kraja utakmice domaći igrač Franjo Bulić zaradio je u kratkom vremenskom roku dva žuta kartona, pa je morao pod tuš prije kraja utakmice. Višnjevac je i dalje jedina momčad bez pobjede u prvenstvu, i kako prvenstvo ide svojim tijekom, oni su jednom nogom lagano zakoračili u rang ispod.

Druga momčad Osijeka i Koprivnica svoju utakmicu ovoga kola odigrat će u srijedu 2. studenog.