MAXtv Prva liga, 14. kolo, 31.10.2016, 18:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 795

Petar Jenjić • ponedjeljak, 31.10.2016.

Nogometaši Cibalije došli su do prve prvenstvene pobjede, večeras su na domaćem terenu slavili protiv Splita s minimalnih 1:0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Josip Tomašević u 84. minuti susreta...

Marko Pervan
68'
9
Marko Dabro
80'
25
Rodrigues Faria Tiago
82'
Karolis Čvedukas
53'
14
Marin Roglić
70'
9
Filip Bojić
87'
Vjekoslav Lokica

Posljednji susret 14. kola MAXtv Prve lige odigran je u Vinkovcima, gdje je u derbiju začelja Cibalia dočekala Split. Za obje je momčadi današnja utakmica bila vrlo važna, u želji za zadržavanjem priključka s klubovima koji su iznad zone ispadanja.

Gotovo od samog starta vinkovačka je momčad bila bolja, dominirala je terenom, a samo su vratnice i Tomislav Duka spašavali Split. Gosti su uspjeli odolijevati sve do 84. minute, kada za pobjedu Cibalije zabija Josip Tomašević.

Cibalia je po prvu pobjedu u sezoni krenula u sastavu: Matković, Zgrablić, Jerbić, Tomašević, Filipović, Baša, Crnčević, Mijoković, Čuljak, Šimunac, Mišić.

S druge strane, Splitovci su nakon pobjeda nad Slaven Belupom u prvenstvu i Istre u domaćem kupu, željeli nastaviti u pozitivnom ritmu. Trener Vjekoslav Lokica na teren je poslao sljedeće igrače: Duka, Maglica, Mikulić, Dupovac, Ugrina, Vasilj, Pavlovski, Špehar, Grubišić, Pešić, Boljat.

Obje su momčadi krenule u visokom ritmu. Već u prvoj minuti Duka brani pokušaj Šimunca, a dva dobra pokušaja imao je i Mišić.

Prvo je u 14. minuti pokušao s dvadesetak metara, ali je udarac otišao pored gola. Bolju je priliku imao četiri minute kasnije kada izlazi sam pred Duku, ali ponovno je bio neprecizan te loptu šalje preko gola.

Cibalia je gospodarila terenom, ali nadmoć nije uspijevala kapitalizirati Pokušao je Čuljak u 30. minuti s desetak metara, ali mu je udarac blokirao Mikulić. Četiri minute kasnije odlično je pucao Baša, ali su Duka i stativa spasile Splićane.

Nastavak je susreta ponudio sličan nogomet. Vinkovčani su prijetili, ali do gola nisu dolazili. Dva je puta u prilici bio Filipović, ali je najbliže pogotku bio Crnčević. Igrač Cibalije pucao je s dvadesetak metara, ali je ponovno okvir gola spasio goste.

Splićani su odolijevali sve do 84. minute. Vinkovčani su izveli korner, a u gužvi kaznenog prostora najbolje se snašao Tomašević i matirao Duku za vodstvo Cibalije. Stanje se na semaforu do kraja utakmice nije mijenjalo.