Chelsea
Chelsea 5:0 Everton
Everton

Mihaela Bradovski • subota, 05.11.2016.

Chelsea je nastavio s odličnim nastupima u posljednje vrijeme i na Stamford Bridgeu upisao je visoku pobjedu protiv Evertona. Čak pet postignutih pogodaka domaćina, a gosti su mogli upisati i viši poraz...

Očito je Antonio Conte posložio igru i momčad po svojoj želji i Chelsea već neko vrijeme izgleda jako dobro. Everton je prijetio uoči ovog dvoboja i najavljivao iznenađenje, ali nije imao nikakve šanse i mogao je čak i teže stradati.

Koliko su domaćini bili bolji protivnik, govori i podatak o udarcima prema golu, Chelsea ih je imao čak 21, a Everton samo jedan i taj nije išao u okvir gola.

U samo dvije minute u prvom poluvremenu Chelsea je stigao do lijepe prednosti. Prvo je Eden Hazard nakon svog karakterističnog ulaska s lijeve strane dobro pucao i pogodio suprotni kut, a u sljedećem domaćem napadu i drugi pogodak. Hazard je pronašao Pedra koji je u sredini pokušao proigrati Diega Costu, on je promašio loptu, ali Marcos Alonso na pravom je mjestu i zabija za povećanje vodstva.

U 36. minuti centimetri su dijeli Victora Mosesa od pogotka, zaustavila ga je vratnica, ali šest minuta kasnije Costa podiže na visokih 3:0.

U samoj završnici prvog poluvremena još jedna odlična prilika za Costu koji je pokušao iz teške pozicije iz same blizine, ali ovaj put Evertonova mreža ostala je nedirnuta.

U drugom poluvremenu i dalje potpuna dominacija domaćina. U 57. minuti Hazard podiže na 4:0 nakon dobre reakcije Pedra, a raspoloženi Španjolac deset minuta kasnije postiže i peti pogodak.

Domaćin je potpuno nadigrao goste i imao ogromnu prednost, a kakva je situacija bila na travnjaku, činilo se da bi još pokoja lopta mogla završiti iza leđa Stekelenburga, međutim Chelsea se zadovoljio s ovih pet pogodaka i zasluženo upisao vrlo visoku pobjedu.