Pescara
Pescara 0:4 Empoli
Empoli

Dario Dodić • nedjelja, 06.11.2016.

Pescara i Empoli odigrali su vrlo čudnu utakmicu u kojoj su gosti lagano i uvjerljivo uzeli sva tri boda, iako je Pescara bila dobrim dijelom bolja momčad...

Empoli je protiv Pescare prekinuo sušu golova dugu 766 minuta. Empoli je u prvom dijelu susreta protiv Pescare zabio tri gola. U posljednjih 11 utakmica prije dvoboja s Pescarom Empoli je postigao samo dva zgoditka. Pridodajmo tome činjenicu da je Pescara dominirala većim dijelom susreta i stvarala sjajne prilike, teško je vjerovati da je pobjedu u 12. kolu Serie A odnio Empoli i to s uvjerljivih 4:0.

Ruku pomoći, doslovno i figurativno, u tom je pothvatu dao i gostujući vratar Skorupski, koji je silne prilike Pescarinih napadača zaustavljao bez većih poteškoća.

Sve je po zlu za Pescaru počelo u 12. minuti, Pucciarelli je lijepo u prostor proigrao Maccaronea, a Empolijev napadač, u maniri napadača koji nije u krizi, posprema loptu za vodstvo gostiju. A zatim, u razmaku od dvije minute, dvije nevjerojatne prilike za Pescaru, bez rezultatske promjene, naravno.

Prvo je udarac Caprarija odsjeo na gredi, a zatim je udarac Memushaja s pet metara refleksno obranio Skorupski. Lopta se odbijala na Caprarija, koji se spremao pospremiti je u praznu mrežu, ali ispred njega branič Empolija izbija u korner.

Uslijedila je kazna po drugi put. Lijepo su kombinirali Pucciarelli i Maccarone, Pucciarelli završava silovitim udarcem u gornji desni kut Pescarinog gola za 2:0. Kako to već biva u ovoj utakmici, uslijedile su dvije velike prilike Pescare, a nakon njih novi pogodak Empolija. Ponovno su lijepo kombinirali gosti, odigrao je Maccarone dupli pas sa Saponarom i finiširao za 3:0 u 44. minuti.

Niti ovako negativan rezultat nije obeshrabrio domaću momčad koja je i u drugom dijelu napadala i tražila barem počasni pogodak, iako su zaslužili više. Prilika nije nedostajalo, ali Skorupski je bio sjajan. Sol na ranu ionako izranjavanoj Pescari dodao je Saponara u 89. minuti poentiravši na asistenciju Veselija.

Hrvatski dvojac Murić - Župarić poraz Pescare odgledao je s klupe za rezerve.