Arsenal
Arsenal 1:1 Tottenham
Tottenham

Dario Dodić • nedjelja, 06.11.2016.

U sjajnoj utakmici na Emiratesu, u derbiju sjevernog Londona, nije bilo pobjednika. Arsenal i Tottenham odigrali su neriješeno, 1:1, iako Arsenalovi igrači nisu niti jednom zatresli mrežu...

Gledatelji na Emiratesu mogli su uživati u sjajnom derbiju između Arsenala i Tottenhama. Gostujućim navijačima posebno je drago bilo vidjeti Harryja Kanea ponovno na terenu, s obzirom na slabe rezultate u posljednje vrijeme dobro je za Tottenham da na terenu imaju nekoga tko zna zabijati golove.

Momčadi su u susret ušle kao i u većini drugih derbija, nervozno i čvrsto, a prvi je priprijetio Tottenham. Točnije, mogao je priprijetiti Kane da nije bilo Monreala. Lijepo je Son prošao po lijevom boku, zavrnuo u sredinu na Kanea koji se namještao na udarac, ali ispred njega u posljednji trenutak loptu skreće Arsenalov branič.

Nakon dvadesetak minuta ponovno prijeti Tottenham, Eriksen je ubacio, Kane glavom šalje loptu nekoliko milimetara pokraj lijeve vratnice Čechovog gola. Budi se i Arsenal, Coquelinov volej s ruba kaznenog prostora blokira suigrač mu Walcott, a Iwobi nekoliko minuta kasnije slabo puca iz izgledne prilike, bio je to lagan posao za Llorisa.

Najbliže su pogotku bili domaći nogometaši u 39. minuti, Walcott je silovitim udarcem pogodio vratnicu, odbijanac je došao do Özila koji isprve pokušava pogoditi praznu mrežu, ali ne uspijeva. U sljedećoj konkretnijoj prilici Arsenal je došao do vodstva. Slobodnjak s 35 metara izveo je Özil, a u maniri vrsnog napadača Kevin Wimmer glavom posprema loptu u vlastitu mrežu. Puno će se pričati o ovom golu jer se činilo da su dvojica Arsenalovih igrača sudjelovala u igri i bila u zaleđu, ali to će bolje znati prosuditi neko englesko Oko sokolovo.

Nisu dugo strepili gostujući navijači, već na samom početku drugog poluvremena Koscielny nesmotreno ruši Dembelea unutar šesnaesterca i sudac Clattenburg opravdano pokazuje na bijelu točku. Jedanaesterac je precizno i sigurno izveo Kane za konačnih 1:1.

Posebno je zanimljivo istaknuti da je to bio tek treći gol Tottenhama u posljednjih šest susreta, a sva tri su postigli iz najstrože kazne. Do kraja susreta mogle su obje momčadi postići još pokoji pogodak, ali mreže su mirovale, ovim će rezultatom biti najsretniji Chelsea koji ostaje na vrhu ljestvice i Liverpool koji može zasjesti na vrh ukoliko porazi Watford.