Dario Dodić • nedjelja, 06.11.2016.

Mario Mandžukić odigrao je odlično u pobjedi Juventusa 2:1 na gostovanju kod Chieva. Zabio je hrvatski napadač za vodstvo gostiju, a nakon izjednačenja Chieva pobjedu je donio Pjanić. Josip Posavec pogreškom je počastio Milan, a u drugom poluvremenu ubilježio je nekoliko sjajnih obrana. Mario Pašalić dobio je priliku od prve minute...

Chievo - Juventus 1:2

Momčad Chieva pošteno je namučila Juventus na svom Marc'Antonio Bentegodi stadionu u Veroni. Tek je 15 minuta prije kraja gost osigurao pobjedu pogotkom Miralema Pjanića iz slobodnog udarca. Prilika nije nedostajalo na obje strane, na kraju zasluženo bodove nosi momčad iz Torina.

Ponovno su od prve minute u napadu Juventusa zaigrali Higuain i Mario Mandžukić i mora se priznati da njihova suradnja, u kombinaciji s raspoloženim Cuadradom, izgleda zaista dobro. Bio je ovo ujedno i 600. nastup Gigija Buffona u Serie A, tako je postao tek četvrti igrač kojem je to uspjelo.

Prva prava prilika pripala je Juventusu, odlično je Mandžukić glavom primio dugu loptu, u drugom je koraku fintirao i prebacio Spollija, ali i malo izgubio ravnotežu pa je uputio udarac malo preko Sorrentinovog gola. Pred kraj prvog dijela ponovno je u akciji hrvatski reprezentativac, ovog puta nakon ubačaja u padu iz teške situacije glavom loptu šalje pokraj gola. Na odmor su momčadi otišle s nulom na kontu golova. Ništa čudno kada je Juventus u pitanju, Torinezi su posljednjih šest gostujućih susreta u Serie A zaključili bez postignutog gola u prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu ipak gledamo drugačiju priču. Danas odlični Cuadrado lijepo u prostor gura loptu za Mandžukića, koji je u trku prima i prizemnim udarcem dovodi u vodstvo Staru damu. Bila je to treća asistencija Cuadrada u posljednja tri susreta talijanskog prvenstva. Chievo primljeni pogodak nije demotivirao, imali su nekoliko dobrih prilika za izjednačenje, a nakon nešto više od dvije trećine igre vraćaju stvari na početak. Lichtsteiner je skrivio jedanaesterac, a Pellissier ga pretvara u gol za Chievo.

Da iznenađenja ipak ne bude pobrinuo se Miralem Pjanić prekrasnim golom iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora - reprezentativac Bosne i Hercegovine pogodio je same desne rašlje pokraj nemoćnog Sorrentina.

Minutu prije kraja regularnog dijela Cuadrado se mogao upisati u strijelce, napravio je sve, prošetao kompletnu obranu Chieva, ali puca malo pokraj lijeve vratnice. Juventus je pobjedom proslavio veliki jubilej Buffona i vraća se u Torino sa sva tri boda.

Palermo - Milan 1:2

Ogled Josipa Posavca i Marija Pašalića pripao je Pašaliću, barem što se rezultata tiče jer Milan je u Palermu slavio s 2:1. Nije lako do bodova došao Milan, iako im je svojom pogreškom hrvatski vratar olakšao posao.

Igrala se 15. minuta, loptu je s lijeve strane ubacio De Sciglio, Posavec nije dobro istrčao, ispala mu je lopta iz ruku i odbila se do sjajnog Susa koji dovodi goste u vodstvo. Bila je to jedina loša reakcija Posavca u čitavom susretu, nakon toga ubilježio je nekoliko fenomenalnih obrana, ali najviše će Palermovi navijači pamtiti pogrešku s početka utakmice.

Mogao je i Pašalić doći do pogotka u dresu Milana kada je Kucka opalio u 23. minuti. Obranio je Posavec, lopta se odbila prema natrčalom Pašaliću koji se spremao zabiti je u mrežu Palerma kada je netko iz domaće obrane uklizao i izbacio loptu u korner.

Za razliku od nekoliko prethodnih utakmica Palermo je protiv Milana bio u najmanju ruku ravnopravan protivnik, kreirali su prilike, ali nisu bili dovoljno konkretni sve do 71. minute kada Nestorovski donosi zasluženo izjednačenje domaćoj momčadi nakon lijepe akcije. Milan je posljednjih 15-ak minuta pritiskao i tražio pobjedu, Suso je imao dva sjajna pokušaja, ali fenomenalni Posavec sve je branio.

Nažalost po hrvatskog vratara Palermova obrana ipak je kapitulirala u 82. minuti. Suso je odapeo s ruba kaznenog prostora, na pet metara je lopti drastično smjer promijenio Lapadula kojeg je trener Milana Vincenzo Montella u igru ubacio tek nekoliko minuta ranije, i matirao nemoćnog Posavca za konačnih 2:1 Milana.

Mario Pašalić igrao je do 63. minute kada ga je zamijenio Fernandez.

Genoa - Udinese 1:1

Zanimljiv su dvoboj odigrali Genoa Ivana Jurića i Udinese, na kraju su se momčadi morale zadovoljiti po bodom što se čini i najrealnijim rezultatom. Sve je bilo riješeno nakon prvih 45 minuta, poveo je Udinese u 11. minuti, Widmer je s desne strane gurnuo povratnu loptu na 11 metara, do sjajnog Thereaua koji silovitim udarcem pogađa gornji desni kut Genoinog gola.

Nije dugo trajalo vodstvo gostiju, već u 24. minuti Genoa dolazi do izjednačenja. S desne je strane lijepo ubacio Edenilson, a konačnih 1:1 glavom je donio Ocampos.

Stipe Perica u igru je ušao u 66. minuti umjesto strijelca Thereaua, dok je Andrija Balić susret odgledao s klupe.

Sassuolo - Atalanta 0:3

Sassuolo je nakon prokockanog vodstva u Europskoj ligi tijekom tjedna (imali su 2:0 protiv bečkog Rapida do posljednjih pet minuta, završilo je 2:2) poražen i u domaćem prvenstvu, sjajna Atalanta uvjerljivo je slavila i tako preskočila Napoli na petom mjestu Serie A.

Gosti su u prvih 45 minuta odradili kompletan posao, u 19. minuti poveli su golom Gomeza, činilo se nakon zaleđa, na 2:0 povisio je Caldara već pet minuta kasnije lijepim golom iz voleja, a konačnih 3:0 postavio je Conti u 43. minuti.