Dario Dodić • nedjelja, 06.11.2016.

Nogometaši Intera tek su u posljednjim minutama došli do sva tri boda protiv fenjeraša Crotonea. Lijepim je golom pobjedu Interu donio Ivan Perišić, a s dva ju je kasna pogotka potvrdio kapetan Icardi. Fiorentina je na domaćem terenu vodila protiv Sampdorije, ali na kraju osvojila samo bod...

Inter - Crotone 3:0

Puno teže od očekivanog Inter je na San Siru došao do sva tri boda protiv posljednjeplasiranog Crotonea. Dominirali su domaćini, stvarali prilike, ali lopta nije htjela u mrežu vratara Cordaza. Na kraju rezultat 3:0 odaje dojam uvjerljive pobjede Intera, ali da nije bilo Ivana Perišića pitanje je bi li milanska momčad upisala više od jednog boda.

Igrala se 84. minuta kada je Mauro Icardi dugom loptom na desnoj strani pronašao Perišića, hrvatski ju je reprezentativac lakoćom primio, sjurio se u kazneni prostor Crotonea i lijepo matirao Cordaza za vodstvo Intera. Nakon toga igra gostiju se raspala, nisu dovoljno jaki za ganjanje zaostatka pa ih je Icardi u razmaku od nekoliko minuta još dvaput kaznio. Prvo je u 88. minuti sam izveo najstrožu kaznu, koju je i izborio, za 2:0, da bi u trećoj minuti sučevog dodatka na lijepu asistenciju Edera postavio konačnih 3:0.

I Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su svih 90 minuta u dresu Intera.

Fiorentina - Sampdoria 1:1

I Fiorentina je, kao i Inter, dominirala na svom travnjaku, ali za razliku od Intera nije upisala sva tri boda protiv vrlo solidne Sampdorije. Da je Ante Budimir bio koncentriraniji mogla je Sampdorija sa sva tri boda otići kući.

Nikola Kalinić, Milan Badelj i Hrvoje Milić započeli su susret za Fiorentinu dok je Budimir u napad Sampdorije ušao tek u 83. minuti. Povela je domaća momčad pred kraj prvog poluvremena, strijelac iz gotovo mrtvog kuta s desne strane bio je Federico Bernardeschi. Nije Bernardeschi pucao po golu, već je lijevom nogom ubacio "kiflu", na prvoj je vratnici pokušao uklizati Astori i pospremiti loptu u mrežu, bio je neprecizan, prevario je svojim startom Puggionija i lopta je ušla u mrežu.

Samo minutu kasnije domaći su navijači pomislili da je 2:0 kada je Kalinić zabio, no sudac opravdano nije priznao pogodak, hrvatski je napadač bio u zaleđu.

Pokušao je Quagliarella donijeti poravnanje Sampdoriji početkom drugog dijela, ali nije iznenadio Tatarusanua. S druge je strane s ruba kaznenog prostora prijetio Milić, ali bio je neprecizan. U 57. minuti Sampdoria ipak dolazi do izjednačenja. Ubacio je s lijeve strane Regini, najviši u skoku bio je Muriel i glavom zabio za 1:1.

Mogla je Sampdoria doći do sva tri boda u 88. minuti, s desne je strane stigao ubačaj na Budimira, na lijevoj je vratnici klizećim startom pokušao uhvatiti loptu i pospremiti je iza leđa Tatarusanua, ali taman kad se spremao na udarac lopta se nezgodno odbila od busena trave pa ju je Sampdorijin napadač poslao kraj gola.

U drugoj minuti sudačke nadoknade pokušao je Astori donijeti sva tri boda Fiorentini, ali njegov udarac glavom brani Puggioni.

Hrvoje Milić igrao je do 87. minute, Nikola Kalinić svih je 90 minuta proveo na terenu, dok je Milan Badelj zamijenjen u 71. minuti.