Hrvatska pobjedom otvorila nastup na kvalifikacijskom turniru u Crnoj Gori

Mihaela Bradovski • srijeda, 09.11.2016.

Odličan početak kvalifikacijskog turnira u Crnoj Gori za Hrvatsku. Prvi protivnik bio je Cipar kojeg je Hrvatska lakoćom svladala s 4:0...

Hrvatska reprezentacija do 19 godina nalazi se u Crnoj Gori gdje nastupa na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Europsko prvenstvo i već u prvom susretu pokazala je zašto je apsolutni favorit za prvo mjesto.

Ciprani nisu predstavljali nikakav problem i Hrvatska je krenula visokom pobjedom 4:0. Na ovaj turnir Hrvatska je otputovala u vrlo jakom sastavu, prva dva prolaze skupinu, a nakon Cipra Hrvatska igra protiv Crne Gore i Farskih Otoka te je za očekivati rutinsko odrađivanje posla.

Protiv Cipra na prvi gol čekalo se do 37. minute kada je Davor Lovren zabio i tako načeo ciparsku mrežu. S tih 1:0 završen je prvi dio, a u nastavku susreta Hrvatska je postigla još tri pogotka.

Sva tri gola pala su u razdoblju od 52. do 61. minute, prvi je zabio Vinko Soldo, a zatim su pogađali i Karlo Majić i Lovro Majer za konačnih 4:0.

U drugom kolu 11. studenog Hrvatsku očekuje dvoboj protiv Farskih Otoka s početkom od 12 sati. Farski Otoci u prvom kolu iznenadili su Crnu Goru i slavili s 2:1.