Liga prvaka, skupina B, 6. kolo, 10.11.2016, 18:15 h
Rhein-Neckar Löwen 25:24 RK Zagreb
RK Zagreb

Rhein-Neckar Löwen sačuvao prednost u završnici protiv PPD Zagreba

Mihaela Bradovski • četvrtak, 10.11.2016.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su novi poraz u Ligi prvaka. Ovaj je stigao na gostovanju kod Rhein-Neckar Löwena koji je slavio s 25:24 nakon što je vodio gotovo svih 60 minuta...

Teško gostovanje bilo je pred rukometašima PPD Zagreba koji su u Mannheimu za protivnika imali Rhein-Neckar Löwen, snažnu njemačku momčad koja ima najviše ciljeve. Nijemci su gotovo svih 60 minuta bili u vodstvu, činilo se u drugom dijelu da Zagrebov brod tone prema teškom porazu, ali u završnici su gosti uspjeli smanjiti na 25:24, imali su i 14 sekundi za posljednji napad, ali nisu uspjeli poravnati.

Domaćin je krenuo na desnom krilu s Mariusom Steinhauserom umjesto Patrickom Groetzkim što je predstavljalo iznenađenje, ali Steinhauser se pokazao u sjajnom izdanju i bio je jedan od najboljih igrača susreta.

Posljednji i jedini put na susretu Zagreb je uspio poravnati nakon deset minuta igre kada je Stefan Vujić zabio za 3:3, domaćin je odmah odgovorio preko Steinhausera i Guardiole i vratio prednost na svoju stranu.

U prvom poluvremenu Zagreb je izgledao dosta loše, nije imao pravih rješenja niti u obrani, niti u napadu, a domaćin je stvarao razliku. Vodio je Löwen i s pet golova viška kada je Andy Schmid zabio za 11:6, a na odmor se otišlo s 14:10 za domaćina.

U nastavku nešto drugačija slika. Gosti su dobro krenuli u drugi dio i približili se na minus dva, ali sredinom poluvremena Nijemci uz dva gola Schmida i jedan Reinkinda stvaraju najvišu prednost 21:15.

U tim trenucima malo tko je vjerovao da Zagreb može do nekog povratka u utakmicu, domaćin je igrao bolje i imao je ugodnu prednost, ali gosti se nisu predali.

U završnicu je Löwen ušao s vodstvom 25:22, Mandalinić je smanjio zaostatak da bi domaćin izgubio loptu, a Vori preko cijelog terena uz pomoć Du Rietza 36 sekundi prije kraja smanjio na 25:24.

Nisu domaćini uspjeli realizirati svoj posljednji napad, Zagrebu je ostalo 14 sekundi za čudo, ali ono se nije dogodilo, Löwen se obranio, a pokušaj Vorija nakon isteka vremena završio je u bloku.

U pobjedničkom sastavu po sedam golova postigli su Schmid i Steinhauser, a kod Zagreba osam Stipe Mandalinić. Treba istaknuti i sjajnu rolu mladog Lovre Jotića koji je postigao četiri pogotka.