Dario Dodić • nedjelja, 13.11.2016.

Čak 11 susreta odigrano je sinoć u NBA ligi, a posebno valja istaknuti hrvatski dvoboj Bogdanović - Bender odnosno pobjedu Netsa protiv Sunsa, novi poraz 76ersa uz solidan nastup Šarića i pobjedu Spursa protiv Houstona unatoč triple-double učinku Jamesa Hardena...

Nakon prve pobjede u sezoni Philadelphia 76ersi vratili su se onom što znaju najbolje - porazima. U Atlanti su ih Hawksi uvjerljivo svladali sa 117:96, bila je to četvrta uzastopna pobjeda Atlante kojom je došla do skora 7-2.

76ersi su olakšali posao Hawksima jer je njihov najbolji igrač Joel Embiid dobio dan odmora i nije igrao sinoć. Naime, s obzirom da je propustio dvije godine NBA karijere zbog ozljeda desnog stopala Embiid u svojoj rookie sezoni neće igrati obje utakmice kada će 76ersi igrati dvije noći zaredom (back-to-back utakmice).

Sjajno je svoju minutažu s klupe u dresu Hawksa iskoristio Tim Hardaway jr., u 18 minuta na parketu upisao je 20 koševa pogodivši čak pet trica. 17 poena pridodao je Kent Bazemore, poen manje Dennis Schroder dok je Dwight Howard ubilježio novi double-double (10 koševa, 11 skokova).

Jahlil Okafor s 18 je poena bio najbolji u redovima 76ersa, Dario Šarić je 28 minuta provedenih na parketu iskoristio za 12 poena (šut 3/9 za 2, 2/4 za 3), sedam skokova, asistenciju i ukradenu loptu.

Brooklyn Netsi došli su do prve gostujuće pobjede u sezoni, svladali su sa 122:104 Phoenix Sunse. Nešto više od četiri minute prije kraja stigli su Sunsi na samo dva poena zaostatka kada su Netsi napravili seriju 17:0 i uništili sve nade Sunsima da će doći do četvrte pobjede u sezoni.

U dresu Brooklyna najbolji je bio Rondae Hollis-Jefferson s učinkom karijere od 20 poena, kojima je pridodao i 13 skokova. Vjerojatno je njegovom sjajnom učinku pripomogla činjenica što je saznao da ga je došla gledati majka: "To što je bila ovdje važnije mi je od 20 poena. Namignuo sam joj tri puta", rekao je uzbuđeno Hollis-Jefferson poslije susreta.

Trojica igrača Netsa pridodala su po 19 poena (Booker/Kilpatrick/Harris), dok je Bojan Bogdanović unatoč velikoj minutaži (31 minuta) upisao tek sedam poena (šut 1/2 za 2, 1/4 za 3, 2/3 za 1) uz pet skokova i dvije asistencije.

Sunse je predvodio Warren s 18, Jared Dudley dodao je 17. Dragan Bender dobio je tek osam minuta, koje je iskoristio na najbolji mogući način, upisao je pet poena (šut 1/1 za 2, 1/2 za 3) i jedan skok.

Niti triple-double Jamesa Hardena nije pomogao Houston Rocketsima protiv San Antonio Spursa koji su prvi put ove sezone igrali u punom sastavu. Slavili su Spursi 106:100 za svoju petu pobjedu na gostovanjima (u pet utakmica), kojom su isprali gorak okus poraza od Houstona na domaćem parketu u srijedu (99:101).

U čemu je razlika? U prvom susretu nije bilo Tonyja Parkera: "On nas organizira", rekao je trener Spursa Greg Popovich, a Kawhi Leonard pridodao: "Vrlo je pametan, zna gdje koji igrač treba stajati. Zna što trener očekuje i daje nam do znanja kad smo dobri i kad nismo dobri. Jednostavno nas čini boljima."

Leonard je u pobjedu Spursa ugradio 20 poena, dok je Parker pridodao 16 koševa uz vrlo malu potrošnju lopti (šut 6/9 za 2, 4/5 za 1), a jednako toliko poena uz deset skokova ubilježio je LaMarcus Aldridge. Harden je večer završio s 25 koševa, 11 skokova i 13 asistencija, sjajan je s klupe bio i Eric Gordon s 27 ubačaja.

Los Angeles Clippersi nastavljaju početak sezone iz snova, šestom uzastopnom pobjedom došli su do učinka 9-1. U gostima su sa 119:105 svladali Minnesota Timberwolvese.

Blake Griffin predvodio je Clipperse s 20 poena i 11 skokova, a sjajan učinak kompletne petorke zaokružili su Paul (19 koševa, osam asistencija), Jordan (18 koševa, 16 skokova), Redick (18 koševa) i Mbah a Moute (15 koševa). Kod Minnesote valja istaknuti odličan nastup Townsa (24 koša, deset skokova) i 22 poena Wigginsa.

NBA rezultati:
New Orleans - L.A. Lakers 99:126 (Davis 34 koša/Clarkson 23, Ivica Zubac nije igrao zbog bolova u leđima)
Atlanta - Philadelphia 117:96
Phoenix - Brooklyn 104:122
Indiana - Boston 99:105 (Teague 20 koševa/Thomas 23 koša)
Toronto - New York 118:107 (DeRozan 33 koša/Anthony 31 koš)
Chicago - Washington 106:95 (Butler 37 koševa/Morris 24 koša, 15 skokova)
Houston - San Antonio 100:106
Minnesota - L.A. Clippers 105:119
Miami - Utah 91:102 (James Johnson i Whiteside po 15 koševa/Hayward 25 koševa)
Milwaukee - Memphis 106:96 (Antetokounmpo 27 koševa/Gasol 18 koševa)