Branimir Korać • subota, 12.11.2016.

Pierre Jackson još jednom pokazao je koliko je pojačanje za ovu Cedevitu. Amerikanac je odigrao još jednu odličnu utakmicu i vodio je Cedevitu do pobjede u gostima kod Partizana rezultatom 97:87...

Sjajnu utakmicu odigrala je Cedevita, posebno u drugom poluvremenu kada je okrenula rezultatski zaostatak i slavila kod Partizana. Već krajem prvog dijela gosti su se probudili, a onda su u nastavku nošeni još jednom fantastičnim Pierreom Jacksonom stigli do pobjede.

Bilo je tu svega, malo je reći da su sudački kriterij i odluke odgovarali Cedeviti, sredinom druge četvrtine isključen je i Veljko Mršić, no to je bila prekretnica i gosti su nakon toga napravili preokret.

Vezane vijesti

Odlaskom Mršića s klupe, sve je u svoje ruke preuzeo njegov pomoćnik Gianmarco Pozzecco koji je trgnuo igrače, motivirao ih da pruže još više i Cedevita je pokazala bolje lice.

U 15. minuti domaćin je imao visokih 42:25, gosti su bili "u tunelu" i činilo se da idu prema porazu, ali Marko Tomas vrlo pametnom igrom i Pierre Jackson vratili su Cedevitu u utakmicu, a u 19. minuti i rezultatski su se Zagrepčani vratili nakon trice Luke Babića.

Do kraja poluvremena još je William Hatcher ubacio slobodna bacanja i Partizan je na odmoru imao malu prednost 51:49.

U nastavku je uslijedio potpuni preokret. Domaćin je još do sredine treće dionice nekako održavao prednost, ali onda je Cedevita napravila seriju 9:0, preuzela vodstvo i u potpunosti kontrolirala susret.

Sedam minuta prije kraja tricom Jamesa Cedevita je povela s visokih 81:70, Partizan je uspio smanjiti zaostatak na samo četiri razlike, imao napad za dodatno približavanje, ali Veličković nije pogodio tricu. Imao je i Arapović vrijedan skok u napadu i polaganje za održavanje prednosti nakon čega su gosti mirno otišli do pobjede.

Jackson je dominirao susretom s 32 poena i devet asistencija, a Miro Bilan dodao je 19 poena i devet skokova. Kod Partizana Novica Veličković ubacio je 20 poena uz šest skokova, a William Hatcher 19 poena uz šest asistencija.