Branimir Korać • ponedjeljak, 14.11.2016.

Zadrani su upisali vrlo vrijednu pobjedu u devetom kolu ABA lige na gostovanju u Baru kod Mornara. U susretu u kojem su obrane bile u drugom planu, Zadar je slavio s čak 110:104...

Potpuno zaslužena pobjeda Zadra u Baru gdje je svih 40 minuta bio u vodstvu i na kraju slavio sa 110:104. Utakmica na neuobičajeno velik broj poena otišla je na stranu Zadrana iako su u posljednjoj četvrtini primili gotovo 40 poena.

Bio je to važan susret za momčad Ante Matulovića nakon loše atmosfere koja se akumulirala posljednjih tjedana, bilo je važno odigrati dobro u Baru i po mogućnosti doći do pobjede.

To su i uspjeli te nakon regionalnih poraza od Krke i Igokee te onih prvenstvenih od Splita i Jollyja, stigli su do druge pobjede u nizu nakon što su svladali i Hermes Analiticu tijekom tjedna.

U Baru su od početka jasno pokazali da ih zanima pobjeda, krenuli su odlično u utakmicu i poveli s 21:9. Domaćin je imao dosta problema, nije imao odgovora na igru gostiju i konstantno je bio u zaostatku i van dometa.

Prednost Zadrana kretala se najvećim dijelom susreta od šest do 13 poena razlike, kada god je domaćin pokušao uhvatiti vlak, nije uspio i uslijedio je odgovor na drugoj strani.

Četiri minute prije kraja susreta gosti su imali dvoznamenkastu prednost, no Mornar je posljednjim atomima snage pokušao izvući barem produžetak, uspio je smanjiti na minus četiri, ali Marko Jurica tricom vraća Zadrane na plus sedam.

Odlični Lamont Jones još jednom približio je Mornar na četiri poena minusa, no Zadar je ovaj put preko Borisa Baraća ponovno pobjegao da bi posljednje približavanje domaćin imao kada je došao na 105:101. Ponovno je dobro odgovorio Jurica, ubacio je koš uz prekršaj i Zadar je otišao na plus sedam. Na kraju je isti igrač s linije slobodnih bacanja zaključio susret.

U redovima Zadra po 27 poena ubacili su Ivan Marinković (deset skokova) i Boris Barać(devet skokova, pet asistencija). Na drugoj strani Lamont Jones ubacio je 30 poena, a Octavius Ellis 25 poena uz sedam skokova.