Crvena zvezda već u prvom poluvremenu pobjegla Ciboni i krenula prema pobjedi

Petar Jenjić • nedjelja, 13.11.2016.

Cibona nije uspjela doći do pobjede protiv Crvene zvezde koja ostaje jedina neporažena momčad dosadašnjeg dijela regionalne sezone. U Domu Dražena Petrovića gosti su uvjerljivo slavili s 91:70 nakon što su već na poluvremenu stvorili visoku prednost...

Uspješno odrađen susret u Ligi prvaka protiv Mornara je već prošlost, a pred košarkašima je Cibone bio novi, deveti susret u regionalnoj ligi, a u derbiju su kod kuće su dočekali momčad Crvene Zvezde.

Nakon tijesnog poraza u Euroligi protiv Uniks Kazana, košarkaši Crvene Zvezde imali su problema pri povratku iz Rusije pa je susret bio odgođen. Beogradska je momčad bila na savršenih 8-0, a taj je niz produžila i nakon ove utakmice.

Večeras se činilo kako je upravo Cibona gostovala u Kazanu prije tri dana. Zvezda je bila bolja momčad te ih je, od prve do posljednje minute, potpuno nadigrala u svim segmentima igre. O tome dovoljno govori i konačnih 70:91.

Dobrom igrom Ognjena Kuzmića i Stefana Jovića, gosti su vrlo brzo preuzeli vodstvo. Ante Žižić se nije mogao nositi s iskusnim Zvezdinim centrom, a nakon prvih je deset minuta Cibona bila na prihvatljivom zaostatku od pet poena (23:18).

U nastavku se razigrao i Nate Wolters, a američki je razigravač vrlo brzo došao do dvocifrenog broja koševa. Srpski je prvak bez većih problema održavao prednost, a u 18. su minuti imali 20 poena viška (50:30), koju su sačuvali do kraja prvog dijela.

Drugo je poluvrijeme ponudilo sličnu košarku, a jedini je pozitivan period u Ciboninoj igri bio dio posljednje četvrtine, kada su serijom 13:0 došli na 11 koševa zaostatka (70:81). Zvezda je s druge strane uzvratila s 10:0 serijom i samo potvrdila svoju devetu prvenstvenu pobjedu u isto toliko utakmica.

Za pobjedničku su momčad trojica igrača ubacila po 14 opena, a to su bili Milko Bjelica (5/9 iz igre, slobodna bacanja 2/2), Nate Wolters (5/10 iz igre, slobodna bacanja 3/3) i Stefan Jović (5/10 iz igre, slobodna bacanja 2/2), a skupio je i šest asistencija.

Kod Cibone je Ante Žižić ubacio 16 poena (8/11 za dva) uz osam skokova, dok je Marin Rozić postigao 15 koševa (4/7 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 1/2) uz pet skokova.