MAXtv Prva liga, 16. kolo, 20.11.2016, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1850
Suci: Andrej Burilo, Dalibor Conjar, Goran Loparac

Rijeka nije iskoristila kiks Dinama, samo remi u Koprivnici

Branimir Korać • nedjelja, 20.11.2016.

Nakon što je Dinamo u petak odigrao neodlučeno na svom travnjaku protiv Istre 1961, Rijeka je imala priliku pobjeći na velikih osam bodova prednosti, ali u gostima u Koprivnici odigrala je bez pogodaka...

Rijeka je u Koprivnici odigrala jednu od svojih lošijih ovosezonskih utakmica i nije uspjela doći do pobjede koja bi je odvojila na osam bodova od Dinama. Ovako je razmak ostao isti kao uoči ovog kola, Riječani i dalje imaju šest bodova prednosti.

U Koprivnici su bili daleko od najboljih izdanja, domaćin je bio opasniji protivnik i mogao je do punog plijena.

Već u prvih deset minuta domaćin je kreirao nekoliko prilika, u središtu pozornosti bio je Heber koji je stvarao dosta problema svojim čuvarima te je dva puta kreirao šanse za Savića te jednom i sam zaprijetio Prskalu.

Riječani su u prvih 45 minuta samo jednom zaprijetili Blaževiću i to udarcem Vešovića izvana da bi u 40. minuti veliku priliku za domaćina zapucao Ivanovski koji je sa Savićem pobjegao u kontru i onda pucao preko gola.

Očekivalo se bolje izdanje gostiju u nastavku susreta, Rijeka je donekle i preuzela inicijativu, ali više zbog pada domaćina.

U drugih 45 minuta viđena je tek jedna veća prilika i to pred golom Blaževića. Andrijašević je ubacio u sredinu za Čanađiju koji je uklizao do lopte i poslao je pokraj vratnice.

Promjena nije bilo niti u nastavku susreta, ostalo je 0:0 čime je Rijeka zadržala prednost na vrhu ljestvice, a Slaven Belupo još jednom potvrdio kako je neugodan protivnik za Kekovu momčad.