Dario Dodić • četvrtak, 24.11.2016.

Kevin Love imao je fenomenalnu prvu četvrtinu u pobjedi Cavsa protiv Portlanda, Warriorsi su nevjerojatnim učinkom osvetili poraz od Lakersa, Bojan Bogdanović imao je najbolji učinak među hrvatskim igračima...

Memphis Grizzliesi došli su do osme uzastopne pobjede protiv Philadelphia 76ersa, slaveći 104:99 nakon dva produžetka. 76ersi su imali 11 koševa prednosti u drugom poluvremenu, ali Memphis se vratio u susret i kroz dva produžetka došao do pobjede. Činjenica da 76ersi nisu mogli računati na Joela Embiida u drugom produžetku jer je još uvijek na striktnom doziranju minuta dodatno je olakšala posao Memphisu.

Grizzliese su predvodili Marc Gasol (27 koševa) i Mike Conley (25 koševa, devet skokova, devet asistencija), dok je kod 76ersa Ilyasova bio najbolji s 22 poena i 12 skokova. Embiid je večer završio s 12 poena i 11 skokova, dok je Dario Šarić još jednu utakmicu započeo s klupe, upisao je tek tri poena uz slab šut iz igre (0/1 za 2, 1/5 za 3). Pridodao je pet skokova i dvije asistencije

U dvoboju "hrvatskih" klubova u NBA Orlando Magic na svom je parketu poražen od Phoenixa 87:92. Goste je predvodila prilično izjednačena prva petorka, Alex Len zabio je 17 koševa uz 12 skokova, a Eric Bledsoe 16 koševa uz devet skokova. Dragan Bender dobio je 13 minuta i solidno ih iskoristio, upisao je tri poena (0/2 za 2, 1/1 za 3), četiri skoka i dvije blokade.

Evan Fournier s 25 poena bio je najbolji u redovima Magica, Nikola Vučević pridodao je 21 koš te 13 skokova. Damjan Rudež i Mario Hezonja dobili su tek mrvice. Rudež je u osam minuta na parketu dvaput promašio šut za tri te upisao po jedan skok i ukradenu loptu. Hezonja je dobio četiri minute, promašio tricu i zabio jedno od dva slobodna bacanja.

Brooklyn Netsi i Boston Celticsi susreli su se u dvoboju klubova različitih formi. Celticsi su slavili 111:92 i upisali treću pobjedu u nizu, bio je to peti uzastopni poraz Netsa.

Kad Al Horford igra za Celticse, oni pobjeđuju (5-1 omjer), tako je bilo i sinoć: "Al može zabiti koš, ali važnije su sve te sitne stvari koje radi, kako podiže protok lopte, to postane zarazno. On je vođa", rekao je Avery Bradley nakon pobjede Bostona.

Thomas je s 23 koša predvodio Boston, 22 je upisao Bradley, a Horford 17. Kod Netsa je Sean Kilpatrick zabio 23, Trevor Booker 18, dok je Bojan Bogdanović u 28 minuta provedenih na parketu upisao 14 poena (4/5 za 2, 2/7 za tri) uz osam skokova i dvije asistencije.

San Antonio Spursi nastavili su fantastičan gostujući niz pobjedom nad Charlotte Hornetsima 119:114. Bila je to osma pobjeda Spursa u osam gostujućih utakmica u kojoj je veliku rolu imao Kawhi Leonard s 30 poena, LaMarcus Aldridge pridodao je 23 ubačaja. Hornetse je predvodio Kemba Walker s 26 poena, devet skokova i sedam asistencija.

Malo je nedostajalo da Kevin Love sruši NBA rekord za najviše postignutih poena u jednoj četvrtini. Ipak, zaustavio se na 34, čime je ostvario rekord po najviše poena koje je neki igrač ostvario u prvoj četvrtini, dok ukupno najbolji rezultat u bilo kojoj dionici igre i dalje drži Klay Thompson s 37 ubačaja.

U koševima bogatoj utakmici slavili su Cleveland Cavaliersi protiv Portland Trail Blazersa 137:125. Love je susret završio s 40 poena, a u večeri rekorda Cavsi su srušili rekord kluba s 20 postignutih trica. LeBron James ubilježio je 44. triple-double u karijeri (31 koš, deset skokova, 13 asistencija), dok je kao i obično Portland predvodio Lillard s 40 ubačaja.

Golden State Warriorsi pokazali su ozljedama deficitarnim Los Angeles Lakersima zašto nije dobro kad ih se naljuti. Osvetili su poraz protiv Lakersa s fantastičnih 149:106, uz za klub rekordnih 47 asistencija. To je ujedno i najveći broj asistencija u NBA nakon Phoenixovih 47 asistencija 1991. godine. Warriorsi su popravili rekorde i u najvećem broju postignutih koševa, kao i u najvećoj razlici s kojom su pobijedili.

"Ovo je prilično ludo. Gotovo smo imali više asistencija nego skokova, to je bolesno. Ovo samo pokazuje da nam postaje sve ugodnije igrati", rekao je Kevin Durant koji je večer završio s 28 poena i pet asistencija.

Steph Curry predvodio je Warriorse s 31 košem i devet asistencija, Klay Thompson večer je završio s 26 ubačaja. Kod Lakersa su po 16 koševa ubacili Ingram i Williams, Ivica Zubac nije kandidirao za sastav.

NBA, rezultati:
Philadelphia - Memphis 99:104p
Charlotte - San Antonio 114:119
Orlando - Phoenix 87:92
Cleveland - Portland 137:125
Indiana - Atlanta 85:96 (Young 24 koša/Howard 23 koša, 20 skokova)
Brooklyn - Boston 92:111
Detroit - Miami 107:84 (Caldwell-Pope 22 koša, Drummond 18 koševa, 15 skokova/Tyler Johnson 17 koševa)
Houston - Toronto 102:115 (Harden 29 koševa, 15 asistencija, 12 izgubljenih lopti/DeRozan 24 koša)
Dallas - L.A. Clippers 104:124 (Barnes 22 koša/Rivers 22 koša, Clippersi imaju 7-0 u gostima)
Utah - Denver 108:83 (Hill i Hayward po 22 koša/Murray 23 koša)
New Orleans - Minnesota 117:96 (Davis 45 koševa, 10 skokova/LaVine 26 koševa)
Golden State - L.A. Lakers 149:106
Sacramento - Oklahoma City 116:101 (Cousins 36 koševa/Westbrook 31 koš, 11 skokova)