Mihaela Bradovski • četvrtak, 24.11.2016.

Inter je porazom u Izraelu definitivno ostao bez prolaza u sljedeću fazu natjecanja. Hapoel Beer Sheva slavio je 3:2, a Interu nije pomoglo niti vodstvo 2:0 golovima Icardija i Brozovića...

Skupina K

Hapoel Beer Sheva - Inter 3:2 (Maranhao 58., Nwakaeme 71., Sahar 93. / Icardi 13., Brozović 25.)
Sparta Prag - Southampton 1:0 (Costa 11.)

1. Sparta Prag 12
2. Southampton 7
3. Hapoel Beer Sheva 7
4. Inter 3

Inter je novim porazom u Europskoj ligi ujedno i ostao bez prolaza u sljedeću fazu natjecanja. Na gostovanju u Beer Shevi kod Hapoela izgubio je 3:2 iako je imao vodstvo 2:0.

Kako je krenulo, činilo se da će gosti upisati bodove i o prolazu odlučivati u posljednjem kolu na svom travnjaku protiv praške Sparte, ali na žalost po Talijane, sve je riješeno već u ovom kolu.

Počelo je idealno za goste koji su poveli 2:0 golovima Maura Icardija i Marcela Brozovića i sve do 58. minute gosti su imali visoku prednost te bili na putu do pobjede.

Meutim onda je krenuo preokret, Maranhao je smanjio na 2:1, a kada je 20 minuta prije kraja Handanovič skrivio kazneni udarac i zradio isključenje, nastala je panika. Nwakaeme je poravnao na 2:2, a u sudačkoj nadoknadi sijevnuo je kontranapad domaćina koji je realizirao Ben Sahar za pobjedu 3:2.

Brozović je odradio cijelu utakmicu, a Perišić je ušao u 60. minuti umjesto Edera.

Praška Sparta osigurala je prvo mjesto u skupini domaćom pobjedom protiv Southamptona 1:0. Englezi će tako u posljednjem kolu u izravnom dvoboju s Hapoelom odlučiti o drugom mjestu.

Pobjedu domaćinu donio je Nhamoinesu Costa golom iz 11. minute nakon ubačaja Dočkala

• Obrisan korisnik25.11.2016. u 15:09