Branimir Korać • petak, 25.11.2016.

Okončano je deveto kolo Eurolige i to uz sjajan nastup Miloša Teodosića koji je uništio Baskoniju. Barcelona je ubilježila novi poraz i to uz slab nastup Ante Tomića...

CSKA Moskva - Baskonia 112:84

Moskovski CSKA uz briljantan nastup Miloša Teodosića odnio je visoku pobjedu protiv Baskonije 112:84. Teodosić je odigrao jednu od najboljih utakmica otkako nosi dres CSKA, susret je završio s 34 poena, deset asistencija i valorizacijom 43 i to za samo 29 minuta.

Domaćin nije imao neraspoloženog igrača, a jedino je u prvoj četvrtini imao problema. Tu je Baskonia vodila dvoznamenkastom prednosti nakon čega je uslijedio domaći "uragan" i Moskovljani su preostale tri četvrtine dobili s 95:57.

"Dobro smo počeli i dobro smo koristili visoke igrače na perimetru kako bi im omeli odličan protok lopte. Imali smo 10-12 razlike, ali nakon toga dozvolili smo domaćinu povratak u utakmicu promašenim polaganjima i Moskovljani su to znali iskoristiti", kaže Sito Alonso.

Uz sjajnog Teodosića kod domaćina istaknuli su se Vitalij Fridzon s 14 poena i James Augustine s 13 poena i deset skokova. U redovima Baskonije Rodrigue Beaubois ubacio je 19 poena, a Shane Larkin 18.

Galatasaray - Barcelona 78:64

Barcelona je upisala treći uzastopni poraz i tako je pala na 12. poziciju dok je Galatasaray upisao treću pobjedu u zadnja četiri susreta i lagano se podiže s dna ljestvice.

U dvoboju u Istanbulu Barcelona je razočarala i jedno svijetlo razdoblje imala je kada je Rice na početku drugog dijela serijom poena približio goste, ali nakon toga Tyus i Schilb odvode Galatasaray na visoku prednost i susret je ubrzo riješen.

"Imali smo visok intenzitet tijekom cijelog susreta što nam je vrlo važno. Svi koji su bili na parketu dali su svoj doprinos, a trener je odradio sjajan posao", hvalio je svoju momčad Schilb.

I on je bio među istaknutijima s 18 poena, osam skokova i šest asistencija, a 18 poena i sedam asistencija upisao je Sinan Guler. Kod Barcelone Tyrese Rice ubacio je 22 poena dok je razočarao Ante Tomić s dva poena (1/5 za dva, 0/4 slobodna) i tri skoka za 21 minutu.

Panathinaikos - Darussafaka 86:80

U dvoboju susjeda na ljestvici Panathinaikos je bio uspješniji od Darussafake 86:80. Domaćin je na poluvremenu imao visoku prednost da bi u nastavku susreta Turci smanjili zaostatak.

U zadnjoj četvrtini Darussafaka je čak i povela 77:76 dvije minute prije kraja, ali domaćin je preko Calathesa i Singletona vratio kontrolu nad susretom.

"Jako sam sretan zbog ove pobjede. U prvom poluvremenu napravili smo odličan posao, kontrolirali utakmicu u potpunosti da bi se u drugom dijelu igrala posve nova utakmica. Nismo u nastavku igrali dobro i zato je pobjeda još važnija", kaže Xavi Pascual.

Ioannis Bourousis predvodio je PAO s 18 poena i pet skokova, a po 13 su dodali Singleton (šest skokova) i KC Rivers. Kod gostiju Will Clyburn ubacio je 26 poena uz devet skokova, a Bradley Wannamaker dodao je 19 poena.