MAXtv Prva liga, 17. kolo, 26.11.2016, 17:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 3329

Mihaela Bradovski • subota, 26.11.2016.

U drugom subotnjem susretu 17. kola MAXtv Prve lige Rijeka je svladala Cibaliju s 2:0. Sve je bilo riješeno već u prvih 45 minuta kada je domaćin postigao oba pogotka...

Zvonimir Filipović
61'
25
Rodrigues Faria Tiago
76'
15
Mate Crnčević
83'

Riječani održavaju prednost nad Dinamom koja bi nakon ovog kola mogla biti i povećana. Naime lider na ljestvici bez problema upisao je tri boda protiv Cibalije dok Dinamo tek očekuje teško gostovanje u Osijeku.

Vinkovčani su se nadali da bi mogli uhvatiti bod na Rujevici, ali realnost je bila drugačija i Rijeka je rutinski odradila posao.

Prvih 15-ak minuta gosti su se još dobro držali, a onda je Rijeka povela. Bradarić je došao sam pred Matkovića, no on brani njegov pokušaj, lopta u nastavku akcije dolazi do Mateija kojeg ruši Zgrablić, a Gorgon iz kaznenog udarca dovodi Rijeku u vodstvo.

Šest minuta kasnije novi kazneni udarac za domaćina. Ponovno je Matei rušen u 16 metara, ovaj put sam je uzeo loptu i iz kaznenog udarca povisio na 2:0.

Do kraja prvog dijela tek jedan ozbiljniji pokušaj Riječana koji nije završio pogotkom.

U drugom poluvremenu domaćin je imao inicijativu, pokušao je doći i do trećeg gola, ali Matković je dobro branio i nije dopustio novi pogodak.