MAXtv Prva liga, 17. kolo, 27.11.2016, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 6510

Hajduk pred praznim sjeverom slavio protiv Intera

Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.11.2016.

U posljednjem susretu 17. kola MAXtv Prve lige Hajduk je na Poljudu bio bolji od Intera s 2:0. Odluka je pala u završnici prvog poluvremena kada su Splićani postigli oba gola...

Luca Polizzi
39'
26
Antonio Bosec
55'
4
Silvije Begić
76'
Samir Toplak

Hajduk je stigao do očekivane pobjede protiv Intera. Unatoč kazni i zabrani prodaje ulaznica za sjevernu tribinu, oni najvjerniji navijači Hajduka bili su na tribini i to na jugoistočnom dijelu.

Domaćin je od početka susreta prijetio i već u drugoj minuti umalo je poveo nakon pogreške Zulima, Futacs je presjekao dodavanje, ali Čović je na vrijeme izašao.

U prvih pola sata Hajduk je dominirao, pokušavao je udarcima iz svih pozicija, najčešće preko Kožulja, ali Čović je branio sve što je morao obraniti.

U 32. minuti niti on nije uspio spasiti goste. Kožulj je još jednom pokazao kako ima sjajan udarac, odlično je opalio s ruba kaznenog prostora, pogodio suprotni kut i doveo Hajduk u vodstvo.

Ubrzo je još jednom zaprijetio i Futacs, a u 38. minuti Splićani postižu i drugi gol. Savvas je dobro pucao s 25 metara, Čović je obranio njegov udarac, ali lopta je došla samo do Ercega koji lakoćom zabija.

U prvih desetak minuta drugog dijela domaćin je bio u podređenoj poziciji, Inter je izgledao opasnije, ali nije došao do smanjenja vodstva. Hajduk se ubrzo podigao, zaigrao bolje i vratio inicijativu na svoju stranu. Najbolju priliku za treći gol imao je preko Ercega koji je glavom pucao u 72. minuti, ali Čović je obranio.

Od 77. minute domaćin je igrao bez isključenog Šimića koji je zaradio drugi žuti karton, ali Inter nije iskoristio brojčanu nadmoć i Hajduk slavi s 2:0.