Dario Dodić • srijeda, 30.11.2016.

Šime Vrsaljko postigao je prvi gol u dresu Atletico Madrida. Real je rutinski odradio uzvrat protiv Leonese, kao i Villarreal i Sevilla prve susrete Kupa kralja, dok je Barcelona remizirala kod Herculesa...

Atletico Madrid lako se obračunao s niželigašem Guijuelom u prvom susretu šesnaestine finala španjolskog Kupa kralja. Slavio je Atletico sa 6:0, a prvi, vrlo lijep, pogodak u dresu Atletica postigao je Šime Vrsaljko pri vodstvu gostiju 1:0 u 45. minuti. Dobio je Šime priliku od prve minute i iskoristio je na najbolji način.

Za 1:0 zabio je Niguez iz jedanaesterca, na 2:0 povisio je Vrsaljko, Carrasco je zabio za 3:0 i 4:0, Correa povisio na 5:0, a konačnih 6:0 postavio je Nunez u 85. minuti.

U poprilično promijenjenom sastavu Real Madrid već je osigurao plasman u osminu finala Kupa kralja. Nakon što su u gostima slavili sa 7:1 igrači Zinedinea Zidanea slavili su i na Santiago Bernabeuu s uvjerljivih 6:1. U sastavu nije bilo ni Modrića ni Kovačića (Mateo je bio na klupi), tri je gola postigao Diaz, po jedan James i Enzo (Zidane), šesti gol zapravo je autogol Morgada. Počasni pogodak za Leonesu postigao je Gonzalez.

Sevilla je s 5:1 slavila u gostima kod Formentere, sve je bilo riješeno nakon prvih 45 minuta, ako je dvojbi u pobjednika uopće i bilo. Triput je mrežu Formentere tresao Correa, a dvaput Ben Yedder, oba puta iz najstrože kazne. Jedini pogodak domaćina djelo je Gomeza u 26. minuti.

Barcelona je u poprilično šarenom sastavu odigrala tek 1:1 na gostovanju kod Herculesa. Poveli su domaći u 52. minuti pogotkom Mainza, konačnih 1:1 postavio je Alena šest minuta kasnije.