Dario Dodić • srijeda, 30.11.2016.

Nogometaši Southamptona i Manchester Uniteda plasirali su se u polufinale engleskog EFL kupa. Sveci su na Emiratesu s 2:0 porazili izmiješani sastav Arsenala, dok se Manchester United na Old Traffordu osvetio West Hamu za kiks u Premiershipu...

Arsene Wenger poprilično je izmijenio sastav za dvoboj četvrtfinala EFL kupa protiv Southamptona na Emiratesu. Nije to izgledalo dobro, pogotovo u prvom poluvremenu kada su Sveci i osigurali plasman u polufinale.

Poveli su gosti već u 13. minuti, s lijeve je strane loptu dobio Boufal, njegov udarac odbija domaća obrana, na odbijanac dolazi Clasie i silovitim udarcem s ruba kaznenog prostora dovodi Southampton u vodstvo.

U 38. minuti susret je riješen, Boufal proigrava Bertranda koji preciznim udarcem s 12 metara postavlja konačnih 2:0. U drugom je dijelu Arsenal zaigrao puno bolje, ali bez konkretnijeg učinka, mreže su do kraja susreta mirovale.

Nakon što su prije samo tri dana United i West Ham remizirali na Old Traffordu u Premiershipu, ždrijeb ih je spojio na istom mjestu u četvrtfinalu EFL kupa. Nakon 1:1 u prvenstvu nezadovoljni su bili domaći navijači, ali nakon sjajne predstave njihovih ljubimaca u Kupu zadovoljni su napustili stadion, a Josea Mourinha sigurno su razveselile i dvije asistencije Henriha Mhitarjana, nagradio ga je zamjenom u 90. minuti kako bi ga publika ispratila pljeskom.

West Ham Slavena Bilića djelovao je poprilično nezainteresirano, iako su prvih 45 minuta završili s 1:1, bilo je samo pitanje vremena kad će Manchester United svoju bolju igru okruniti još ponekim pogotkom. Završilo je 4:1 za Crvene vragove, a mogao je West Ham završiti s još pokojim golom u mreži.

Zlatan Ibrahimović sve je započeo i okončao na Old Traffordu. Već u drugoj minuti matirao je Adriana nakon lijepog proigravanja Mhitarjana. No, u 35. minuti West Ham dolazi do izjednačenja, u dobroj mjeri zahvaljujući domaćem vrataru De Gei. S ruba šesnaesterca opalio je Payet, De Gea kratko odbija u sredinu, na noge Ashleyju Fletcheru, koji zabija prvi gol u dresu West Hama. Inače Fletcher je igrao s posebnom motivacijom s obzirom da je potekao iz Uniteda koji ga je odbacio.

Kvaliteta domaćina ipak je prevagnula u drugom poluvremenu, dvama pogocima pitanje pobjednika riješio je Martial, a konačnih 4:1 postavio je Ibrahimović u samoj završnici susreta.

• qvestor01.12.2016. u 08:20
    zanimljivo je koliko je bilo dodavanja i asistencija petom u Man utd-u to se baš ne viđa često
    qvestor
  • crush30.11.2016. u 23:27
    schweini je napravio u 7-8 minuta više nego fellani cijelu sezonu, nogometna legenda