Nacional svladao Dinamo i osvojio jesenski naslov, remi Squarea i Novog Vremena

Niko Rukavina • subota, 03.12.2016.

U velikom gradskom derbiju 10. kola 1.HMNL Nacional je svladao Futsal Dinamo i osigurao titulu jesenskog prvaka, kolo prije kraja prvog dijela sezone. Square i Novo Vrijeme remizirali su u uzbudljivoj utakmici u Dubrovniku, a domaće pobjede upisali su Osijek Kelme i Uspinjača.

Futsal Dinamo – Nacional 2:4

Nacional je dokazao kako se radi o uvjerljivo najboljoj hrvatskoj futsal ekipi i s 4:2 je na gostujućem terenu nadvisio Futsal Dinamo. Doduše, Dinamovci su se vođeni podrškom s tribina, borili do samoga kraja, ali je Nacional upisao zasluženu pobjedu.

Nakon izjednačenog početka utakmice, u kojem je Nacional prijetio udarcima iz daljine, Novinari su poveli u 8. pogotkom Luke Perića nakon kornera. Futsal Dinamo je potom pritisnuo goste i nakon dvije propuštene prigode Sadata Ziberija u 16. izjednačio pogotkom Kristijana Grbeše na novu asistenciju Davora Kanjuha.

Kada se činilo da će momčadi na odmor otići s rezultatom 1:1, Kristijan Čujec pogodio je za novo vodstvo Nacionala. Gosti su na korak do pobjede došli do 28. minute kada su preko Perića i Rafaela došli do 4:1.

Vedran Matošević u istoj je minuti smanjio na konačnih 2:4, a Dinamovci unatoč pokušajima do kraja utakmice nisu mogli do novog pogotka koji bi ih potpuno vratio u utakmicu.

Square – Novo Vrijeme 2:2

U drugom derbiju kola Square i Novo Vrijeme odigrali su bez pobjednika u Dubrovniku. Makarani su na odmor otišli s minimalnom prednosti, no već početkom nastavka Square je zabio za konačni rezultat.

Duje Bajrušović je doveo Novo Vrijeme u vodstvo već u 2. minuti utakmice, no Dubrovčani su se brzo vratili u igru i u 5. lijepim pogotkom Mara Đuraša dolaze do izjednačenja.

Square je potom pogodio gredu, no Igor Osredkar u 13. iz slobodnog udarca pogađa za 2:1 gostiju s kojim se otišlo na odmor. Do kraja poluvremena Makarani su propustili još nekoliko prigoda da se odvoje na dva razlike.

Konačni rezultat postavio je Tomislav Bevanda u 21. minuti udarcem iskosa. Obje ekipe do kraja utakmice imale su po nekoliko jako dobrih prigoda da dođu do pobjede, ali je dvoboj na kraju završio s najpoštenijom podjelom bodova.

Osijek Kelme – Solin 7:1

Osijek Kelme očekivano je na domaćem terenu razbio posljednji Solin koji nakon 10 kola i dalje nema osvojeni bod. Zanimljivo, sedam pogodaka za Osječane zabilo je sedam različitih igrača. Solin je na utakmicu u Osijek došao s tek šestoricom igrača.

Osijek je lomio otpor Solina do 10. minute kada poentira Nikola Eror. Do poluvremena domaćini su zabili još dva pogotka preko Zvonimira Horvata i Gordana Duvančića.

Osijek je ubrzo riješio pitanje pobjednika i do 32. minute je pogocima Ante Ćurkovića, Roberta Nospaka i Josipa Šalaja vodio sa 6:0. Jedini pogodak za Solin u 34. je zabio Frane Polić, a konačni rezultat postavio je Goran Dakić u 40.

Uspinjača – Alumnus 1:0

Tek jedan pogodak pao je u utakmici dva gradska rivala u Sutinskim vrelima. Ovom pobjedom Uspinjača je skočila na osmo mjesto ljestvice, s bodom manje od devetog Alumnusa.

Nakon prvog dijela u kojem nije bilo pogotka, jedini zgoditak na utakmici djelo je Matije Uremovića u 35. minuti. Nakon, prilično lošeg srednjeg dijela polusezone, Uspinjača se dignula i u posljednja tri kola upisala dvije pobjede, a u zadnjem kolu ide na noge Solinu.

Alumnus je pak nakon ispadanja od Futsal Dinama u polufinalu regionalnog kupa upisao šesti prvenstveni poraz, a inače prilično dobru polusezonu pokušat će zaključiti u posljednjem jesenskom kolu kada na domaćem terenu dočekuju Square.