MAXtv Prva liga, 18. kolo, 03.12.2016, 15:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Ante Vučemilović-Šimunović, Borut Križarić, Goran Loparac
1:1(0:0) Rijeka
Alexander Gorgon 50'
Rijeka

Branimir Korać • subota, 03.12.2016.

Dinamo nije uspio smanjiti zaostatak za Rijekom koja je uspjela uzeti bod u Zagrebu i zadržati prednost na vrhu ljestvice. Gosti su vodili golom Gorgona, Austrijanac je isključen u drugom dijelu, a Dinamo je poravnao preko Sigalija...

Nakon derbija u Maksimiru, promjena na vrhu ljestvice nema. Rijeka je zadržala velikih šest bodova prednosti, Dinamo nije uspio u naumu približiti se konkurentu u borbi za naslov prvaka.

Iako je Dinamo trebao pobjedu pod svaku cijenu, bolje su u utakmicu ušli gosti koji su imali inicijativu. U prvih desetak minuta gosti su izgledali dosta bolje i tek nakon toga Dinamo je počeo prijetiti.

Najbolji pokušaj u toj ranoj fazi pripao je Riječanima koji su u drugoj minuti mogli povesti kada je Martić dobio odličnu loptu u 16 metara, ali oklijevao je i njegov pokušaj je blokiran.

Dinamo je prijetio preko Soudanija koji je odlično pucao s više od 20 metara, međutim raspoloženi Prskalo obranio je njegov pokušaj.

Martić je i u 25. minuti u reprizi akcije s početka susreta imao priliku, ali još jednom njegov udarac nije došao do Livakovića, ovaj put blokirao ga je Šitum.

U zadnjih 15 minuta prvog dijela uslijedio je pritisak Dinama koji je potpuno prebacio igru pred gol Prskala.

U 31. minuti vratar gostiju obranio je još jedan pokušaj Soudanija, a najbolju obranu imao je u 42. minuti kada je Knežević odlično pucao s 14 metara, ali nije nadmudrio sjajnog Prskala.

Iako su Modri bili dosta bolji u završnici prvog dijela, propustili su niz dobrih prilika i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Odmah na početku drugog dijela Rijeka je povela. Pogreška Šituma dovela je do kontranapada gostiju, išli su Riječani tri na jedan i Vešović je sjajno proigrao Gorgona koji lakoćom zabija.

Dinamo je odmah pritisnuo i krenuo po poravnanje, veliku priliku imao je Fernandes čiji je pokušaj s gol linije izbio Ristovski, a od 69. minute gosti su ostali s igračem manje. U kratkom roku Gorgon je zaradio dva žuta kartona i morao napustiti igru.

Pritisak se Dinamu isplatio u 77. minuti kada je Sigali poravnao na 1:1, odlično se ubacio na prvu vratnicu i skrenuo loptu u mrežu Prskala.

Rijeka je imala ogromnu priliku riješiti susret u 89. minuti iz još jedne sjajne kontre, Bradarić je došao pred Livakovića, ali pucao je pokraj gola.

Do kraja susreta malo se igralo, ostalo je 1:1 čime zadovoljniji mogu biti gosti.

Treba istaknuti i prilično loše suđenje Vučemilovića Šimunovića koji je imao čudan i neuravnotežen kriterij i nije bio na razini derbija. Teško da bi i navijačima Dinama bila draga pobjeda uz ovakvo suđenje.

• Obrisan korisnik04.12.2016. u 00:09
    pa normalno da nije dinamo oštećen. dinamo nikad nije oštećen, seljačino kamenjarska. drago mi je da se ponavlja slučaj "slaven belupo". protivnik oštećen, ali dignimo galamu zbog 3 faula i 2 žuta pa će se to zaboraviti. tzv hajdukov poučak
  • Obrisan korisnik03.12.2016. u 20:40
    Sada već i Hajdukovci navijaju za mrsku Rijeku a to je stvarno ozbiljno!
  • staropramen03.12.2016. u 18:29
    naslov bi trebao biti ovako nešto: "Dinamo se jedva spasio i održao priključak za Rijekom uz pomoć *biiiiiiiiip*"
    staropramen
  • Obrisan korisnik03.12.2016. u 17:13
    Je li bilo kome od tattinih pizdeka koji ovdje komentiraju barem malo neugodno gledati ovakvo suđenje? Jel bilo uopće igrača Rijeke koji nije dobio žuti ili je još Dinamo oštećen za penal? Rijeci svaka čast na remiju sa 10 igrača protiv 14 Dinamovih, a mislim da je Vučemilović premalo produžio... [više na forumu]