MAXtv Prva liga, 18. kolo, 05.12.2016, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 314
Istra 1961

Branimir Korać • ponedjeljak, 05.12.2016.

Dvoboj susjeda na ljestvici, momčadi koje imaju isti broj bodova, završen je remijem. Istra 1961 odnijela je bod iz Zaprešića nakon što se dva puta vraćala iz rezultatskog minusa...

Josip Šoljić
46'
11
Ivan Mamut
88'
19
Marin Zulim
90'+1'
(do 90'+1')

18. kolo MAXtv Prve lige zaokruženo je dvobojem u Zaprešiću gdje je Inter ugostio Istru 1961. Susret je okončan 2:2, a domaćin može žaliti za punim plijenom s obzirom na to da je dva puta imao prednost, no nije ju uspio zadržati.

Nije se dugo čekalo na prvi pogodak, već u 16. minuti Jakov Puljić udarcem izvana iznenadio je Ivušića i doveo domaćina u vodstvo.

U nastavku poluvremena Puljani su bili opasniji, a nakon nekoliko propuštenih prilika, u 42. minuti stigli su do poravnanja. Bertoša je odlično ubacio s lijeve strane otkud su najčešće i stizale prijetnje, a u sredini je bio Goran Roce te zabio za poravnanje.

Odmah na početku drugog dijela Inter je vratio prednost na svoju stranu. Već u 51. minuti Čeliković je nabacio, gostujuća obrana loše je reagirala i Puljić glavom šalje loptu u mrežu za 2:1.

Narednih 15-ak minuta igralo se dosta skromno i bez većih prilika, a onda je Istra u zadnjih 20 minuta pritisnula, krenula po poravnanje te do njega i došla u 84. minuti. Khaled Mesfin je pogriješio, loptu mu je uzeo Brazilac Lucio i lijepo pogodio za 2:2.

Do kraja susreta promjena nije bilo, ostalo je 1:1 te su momčadi ostale bodovno poravnate čime je Inter ostao poziciju iza Istre.