Vrgorac u zadnjoj minuti do teške pobjede nad Potpićanom

Niko Rukavina • nedjelja, 04.12.2016.

Vrgorac je na domaćem terenu opravdao ulogu favorita protiv Potpićana 98 Istre i kolo prije kraja jesenskog dijela sezone došao na bod od mjesta koje na proljeće vodi u play-off. Vrgorčani su pobjedu osigurali pogocima u posljednjoj minuti utakmice.

Vrgorac je u posljednjoj utakmici 10. kola 1.HMNL s 4:2 na domaćem terenu svladao pretposljednji Potpićan za skok na sedmo mjesto ljestvice. Potpićan je upisao i deveti poraz, posebno bolan jer je stigao u samoj završnici dvoboja.

Vrgorčani su do tri boda došli teže od očekivanog. Jedini pogodak u prvom poluvremenu zabio je Patrik Drndić u 14. minuti. Vrgorac je poravnao tek u 23. kada je precizan bio Duško Martinac.

Do preokreta domaćini su stigli u 30. pogotkom svojeg najboljeg strijelca Saše Subotića. No, Potpićan se nije predao i u 36. David Mataja poentira za 2:2. Taj rezultat na semaforu je pisao sve do 40. minute kada je Dragan Stanković zabio za 3:2, a u istoj minuti Damir Znaor poentira za konačni rezultat.

U posljednjem jesenskom kolu Potpićan ugošćuje Futsal Dinamo, a Vrgorac ide na teško gostovanje kod Novog Vremena.