Dario Dodić • nedjelja, 04.12.2016.

Od četiri poslijepodnevna susreta 15. kola Serie A najvažniji je bio onaj u Rimu gdje je Roma kao gost svladala ljute rivale Lazio. Sassuolo je upisao važne bodove protiv Empolija, dok je Sampdoria bila efikasna protiv Torina...

Roma je gazda u Rimu, kao papirnati gost na Olimpicu je slavila s 2:0 protiv ljutih gradskih rivala, Lazija. U prilično nervoznom susretu Roma je bila koncentriranija i pametnija, a pomogla je i nevjerojatna pogreška Wallacea kojom je Roma došla do vodstva.

Kao i obično, važnost rimskog derbija u dobroj je mjeri pokvarila susret, Roma je igrala zatvorenije i čekala prigode iz kontranapada, a "domaćin" Lazio nije pronalazio načina kako probiti čvrsti bedem Rome. Tek je Immobile ubilježio priliku za Lazio, ali tukao je preko gola.

Nakon prilično nezanimljivih prvih 45 minuta igra je malo živnula u drugom dijelu, ponajviše zahvaljujući Edinu Džeki, dvaput je prijetio reprezentativac Bosne i Hercegovine, dvaput odlično reagirao Lazijev vratar Marchetti.

Pitanje je kako bi susret završio da je branič Lazija Wallace bio prisebniji i ozbiljniji u 64. minuti. Nepotrebno se poigravao u vlastitom šesnaestercu, pokušao je predriblati Strootmana, koji mu oduzima loptu i prebacuje Marchettija za vodstvo Rome 1:0. Lazijev igrač s klupe Danilo Cataldi zakuhao je nakon proslave pogotka prvu gužvu, u prolazu je za dres povukao Strootmana koji je povlačenje preuveličao pa je Cataldi s klupe dobio crveni karton.

Lazijevi igrači pokazivali su sve više znakova nervoze, a nije im pomoglo kada je u 77. minuti Nainggolan povećao prednost Rome na 2:0 dalekometnim i vrlo preciznim prizemnim udarcem.

Lazio je pokušavao doći do izjednačenja, ali Roma je sjajno čuvala svoju mrežu, uvjetno rečeno domaćini nisu niti jednom ozbiljnije ugrozili Romin gol.

Ivan Vargić poraz je Lazija odgledao s klupe.

Sampdoria je na svom Luigi Ferraris stadionu došla do velikog skalpa, s 2:0 svladala je momčad Torina. Domaći su igrači sve prilike iskoristili dok se slično ne može reći za goste. Bili su Torinezi bolji, ali prilike nisu pretvarali u pogotke.

Nakon što Falque i Ljajić nisu iskoristili odlične šanse za Torino uslijedila je kazna Sampdorije, u 51. minuti Barreto se najbolje snalazi nakon kornera i zabija za vodstvo domaćina. Kasno u sudačkoj nadoknadi pobjedu je potvrdio Schick, koji je u igru ušao tek u 90. minuti. Ante Budimir nije ulazio u igru, pobjedu Sampdorije gledao je s klupe.

Nogometaši Sassuola došli su do važna tri boda u borbi za opstanak, na svom su travnjaku s 3:0 porazili direktnog konkurenta iz donjeg dijela ljestvice, Empoli.

Poveo je Sassuolo u 22. minuti iz najstrože kazne koju je realizirao Pellegrini. U 36. minuti Ricci podiže na 2:0 nakon prilično oštro dosuđenog jedanaesterca, a konačnih 3:0 postavio je Ragusa u 53. minuti.

Pescara je na domaćem terenu odigrala 1:1 protiv Cagliarija. Poveli su gosti pogotkom Borriella u 24. minuti, a Pescari je lov na izjednačenje olakšao Di Gennaro dobivši drugi žuti karton u 34. minuti. U prvoj minuti sudačke nadoknade Dario Župarić je dobio priliku u dresu Pescare, a već iduće minute Caprari zabija za bod domaćina.