Fiorentina
Fiorentina 2:1 Palermo
Palermo

Dario Dodić • nedjelja, 04.12.2016.

Nogometaši Fiorentine uz puno su muke tek u sudačkoj nadoknadi došli do sva tri boda u dvoboju s posljednjeplasiranim Palermom. Pobjedu 2:1 Violama je kasno u sudačkoj nadoknadi donio Babacar...

Nakon kiksa u Kupu tijekom tjedna Palermo je dobio novog trenera, De Zerbija je na klupi fenjeraša zamijenio Eugenio Corini uz obećanje uprave kluba da će u siječnju pojačati momčad. Corini nije mogao previše napraviti u tako kratkom roku, Fiorentina je zasluženo slavila s 2:1 i nanijela Palermu osmi uzastopni poraz u Serie A.

Iako je Fiorentina tek kasno u sudačkoj nadoknadi došla do sva tri boda, treba biti pošten i reći da je domaćin bio bolji i da su puno ranije morali riješiti utakmicu, ali odmogao im je sudac Giacomelli s nekoliko dvojbenih odluka. Samo je Nikola Kalinić od Hrvata započeo susret za Fiorentinu dok je Josip Posavec kao i obično branio za Palermo.

Imao je Posavec i večeras puno posla, izuzmemo li jednu slabu reakciju koja nije rezultirala promjenom rezultata, Posavec je svoj posao odradio vrlo dobro. Milan Badelj u igru je ušao u 67. minuti, bio je vrlo dobar. Hrvoje Milić ostao je na klupi domaćina.

Već u 11. minuti po prvi put je sudačka trojka dvojbenu situaciju odlučila u korist Palerma, nakon ubačaja s lijeve strane glavom zabija Kalinić, ali pogodak nije priznat zbog, činilo se, neispravno dosuđenog zaleđa hrvatskog napadača. Ipak, samo pet minuta kasnije Fiorentina dolazi do vodstva. Tellov ubačaj s desne strane pogodio je Aleesamija u ruku, najstrožu kaznu sigurno je izveo Bernardeschi za vodstvo Viola.

U 36. minuti po drugi put je oštećen domaćin. Iličićev udarac kratko odbija Posavec, bila je to njegova jedina slaba reakcija, na loptu natrčava Babacar i regularno zabija za 2:0, u nastavku kretnje udario je Posavca i suci su procijenili da je riječ o prekršaju. U samoj završnici Vecino glavom prijeti, ali Posavec refleksno brani.

Na samom početku drugog dijela Palermo dolazi do izjednačenja. Igrala se 49. minuta kada je Mato Jajalo prekrasnim golom iz slobodnog udarca donio izjednačenje gostima.

Nakon Badeljevog ulaska igralo se samo na jedan gol, Fiorentina je pritiskala, ali nije uspijevala matirati Posavca. Kada se činilo da će susret završiti remijem Viole su kratko izvele korner s lijeve strane, ubacio je u sredinu Zarate, za prostor se, činilo se uz prekršaj, izborio Babacar i glavom zabio za pobjedu Fiorentine.

• qvestor05.12.2016. u 09:04
    Jajalo je prošao sve omladinske selekcije i bio je omladinski reprezentativac Hrvatske, nažalost priliku nije dočekao pa danas igra za BiH a to navodim zato da se ne misli da Hrvatska samo uzima od BiH igrače odnosno sportaše.