Juventus
Juventus 3:1 Atalanta
Atalanta

Dario Dodić • subota, 03.12.2016.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić odigrao je možda i najbolju utakmicu u dresu Juventusa i još jednom opravdao povjerenje Maxa Allegrija. Slavio je Juventus 3:1 protiv Atalante koja je u Torino došla s velikim nizom od šest prvenstvenih pobjeda zaredom, a pogodak za Juve postigao je i hrvatski napadač...

Mario Mandžukić sigurno će biti tema svih komentara ogleda Juventusa i Atalante u 16. kolu Serie A. Još je jednom hrvatski reprezentativac opravdao maksimalno povjerenje koje u njega ima trener Juventusa Max Allegri, bio je uvjerljivo najbolji pojedinac na terenu, bio prvi u napadu i prvi u obrani, svojom je požrtvovnošću u nekoliko navrata sačuvao Buffonovu mrežu, a svoju sjajnu partiju okrunio je i pogotkom.

Iako je Atalanta u Torino došla s impresivnim brojkama, u posljednjih su devet kola upisali osam pobjeda i jedan remi, Juventus je od samog početka dao do znanja tko je gazda u Italiji. Nakon manje od 15 minuta igre Alex Sandro nakon lijepog solo-prodora precizno je poentirao za vodstvo Juventusa 1:0, a samo četiri minute kasnije Rugani se nakon ubačaja raspoloženog Pjanića upisuje u strijelce, glavom zabija za 2:0.

Bio je to rezultat prvog dijela, a u sličnom je tonu Juventus nastavio i u drugom dijelu. U 64. minuti Mandžukić je svoju izvanrednu partiju okrunio i zasluženim pogotkom, Pjanić je još jednom ubacio iz kornera, hrvatski napadač nadskočio je svog čuvara i glavom loptu pospremio u desni kut Atalantinog gola.

U 75. minuti Allegri je odlučio poštediti potrošenog Mandžukića i nagraditi ga ovacijama s tribina, umjesto njega u igru je ušao Cuadrado. Počasni pogodak za goste postigao je Freuler iz voleja u 82. minuti, nakon vrlo lijepe akcije Atalante.