Dario Dodić • subota, 03.12.2016.

Sjajnom igrom u drugom poluvremenu Monaco je došao do uvjerljive pobjede protiv Bastije kojom se barem privremeno vratio na vrh Ligue 1. Dvoboj Metza i Lyona prekinut je zbog nereda "navijača" pri vodstvu domaćina 1:0...

Nogometaši Monaca s visokih su 5:0 razbili Bastiju i zasjeli na vrh Ligue 1, barem do kraja ovog kola. U slučaju da Nica izgubi od Toulousea Monacovo prvo mjesto postat će i nešto trajnije, a sudeći po igrama koje Monaco pruža u zadnje vrijeme, ne bi bilo nezasluženo.

Monacovi strijelci ponovno su bili fenomenalni, a Danijel Subašić još jednom nepremostiva prepreka za protivničke napadače. Zvuči poznato, priča se ponavlja iz kola u kolo, samo se protivnici mijenjaju.

Poveli su domaćini u desetoj minuti, nakon duge lopte s polovice Monaca Falcao puca glavom, Leca brani, ali na odbijenu loptu dolazi Mbappe i zabija za 1:0.

Dugo je isti rezultat stajao na semaforu, a onda je u nešto više od deset minuta Monaco četirima pogocima pokazao zašto je jedan od glavnih kandidata za naslov prvaka Francuske.

U 66. minuti Falcao lijepo pronalazi Lemara, koji još ljepše matira Lecu za 2:0. Tek što je Bastia krenula s centra u strijelce se upisuje i Falcao lijepim udarcem pod gredu nakon dodavanja Mbappea. U 73. minuti Lemar se asistencijom odužio Falcau koji još jednom sigurnom realizacijom podiže vodstvo Monaca na 4:0. Konačnih 5:0 glavom postavlja Carrillo u 79. minuti, istoj minuti u kojoj je ušao u igru.

Do lagane pobjede stigao je i Guingamp na doamćem travnjaku protiv Nantesa. Slavili su domaćini 2:0, a pogotke su postigli Briand glavom u 22. te Salibur preciznim udarcem s 14 metara u 63. minuti. Posao je Guingampu olakšao Thomasson zaradivši izravni crveni karton u 71. minuti.

Guingamp 2-0 Nantes - All Goals & Highlights... by Goals_online

U zanimljivom dvoboju Angersa i Lorienta pobjednika nije bilo, završilo je 2:2. Poveo je gost u 23. minuti preko Marveauxa, a na 1:1 vraća Diedhiou iz najstrože kazne tri minute kasnije. Angers je u vodstvo u 58. minuti doveo N'Doye, a konačnih 2:2 postavio je Waris nakon sjajne solo-akcije u 66. minuti. Mateo Pavlović odigrao je svih 90 minuta za Angers.

All Goals & Highlights HD - Angers 2-2 Lorient... by JuventusFans

Lille je u gostima kod Bordeauxa minimalnom pobjedom 1:0 uzeo sva tri boda. Poveli su u 44. minuti pogotkom De Previllea, a bod Bordeauxu propustio je osigurati Rolan u 73. minuti, nije uspio realizirati najstrožu kaznu.

All Goals & Highlights HD - Bordeaux 0-1 Lille... by Football-_Live

Susret Metza i Lyona prekinut je pri vodstvu Metza 1:0 zbog nereda na tribinama. Jedna je petarda došla i do terena i eksplodirala blizu ozlijeđenog vratara Lyona Lopesa nakon čega je sudac prekinuo dvoboj.