Montpellier
Montpellier 3:0 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Marjan Kreševac • subota, 03.12.2016.

U prvoj utakmici subotnjeg programa u Ligue 1 bili smo svjedoci iznenađenju, slabašni Montpellier koji je do sada upisao samo tri pobjede pobijedio je favorizirani Paris Saint-Germain rezultatom 3:0 i onemogućio Parižane u preuzimanju liderske pozicije...

Nogometaši Paris Saint-Germaina imali su priliku barem privremeno preuzeti prvo mjesto u prvenstvu Francuske, a za to im je trebala pobjeda protiv Montpelliera. Trebala im je pobjeda, a otišli su kući pognute glave s tri lopte u mreži.

Odlučno su krenuli gosti u susret i već u šestoj minuti kada je Ángel Di María pronašao glavu Christophera Nkunkua imali su priliku za vodstvo, ali Nkunku puca slabo po sredini gola, lak plijen za domaćeg vratara.

Bio je to jedini udarac gostiju u okvir gola u prvih 45 minuta susreta. Ni domaći nisu bili nešto puno nadahnutiji i oni su uputili samo jedan udarac u okvir, ali oni su iz tog jednog udarca i zabili. Igrala se 42. minuta kada je Steve Mounie na lijevoj strani kaznenog prostora proigrao Paula Lasnu koji puca i pogađa za 1:0.

Pretpostavka je bila da će se gosti tijekom odmora konsolidirati i krenuti odlučnije u hvatanje rezultatskog minusa, ali dogodilo se upravo suprotno, samo su još dublje potonuli. Sol na otvorenu ranu dodao je pogotkom Ellyes Skhiri na dodavanje Morgana Sansona.

2:0 na semaforu izgledalo je pomalo nestvarno, a nakon što je u 80. minuti Ryad Boudebouz nakon brzo odigranog kontra napada povisio na 3:0 mnogi od gledatelja na Stade de la Mossonu ozbiljno su počeli preispitivati radi li se ovdje o snu ili javi? Na žalost po Parižane bila je to okrutna stvarnost.