Serie A, 15. kolo, 04.12.2016, 12:30 h
Milan
Milan 2:1 Crotone

Dario Dodić • nedjelja, 04.12.2016.

Nogometaši Milana uz puno su muke došli do sva tri boda protiv fenjeraša Crotonea na San Siru. Važan gol u pobjedi 2:1, a ujedno i svoj prvi u dresu Milana, zabio je Mario Pašalić...

Trener Milana Vincenzo Montella počeo je sve veću minutažu davati Mariju Pašaliću, a hrvatski mu se veznjak na najbolji mogući način odužio što ga je talijanski stručnjak stavio u prvi sastav protiv Crotonea, pogotkom i to prvijencem u dresu Milana.

Crotone je nakon remija u prošlom kolu napokon preskočio Palermo na dnu ljestvice Serie A, a s obzirom na prikazanu igru na San Siru, čini se da ni ne zaslužuju biti na dnu talijanskog prvenstva. Tako su i otvorili dvoboj s Milanom, a nakon nešto manje od pola sata igre došli su i do vodstva. Rohden je izdržao očiti prekršaj u šesnaestercu Milana, u padu gurnuo loptu do Falcinellija, koji rutinski zabija pokraj mladog Milanovog vratara Donnarumme.

Ovim je pogotkom Falcinelli još jednom pokazao koliko je važan za Crotone. Postigao je posljednja tri gola za Crotone, a ako uzorak proširimo na zadnjih sedam golova, Falcinelli je zabio čak pet puta.

Na odmor se ipak otišlo s neriješenim rezultatom. Nakon ubačaja iz kuta s desne strane Paletta je glavom prenio loptu s prve vratnice, natrčao je Mario Pašalić i glavom zabio za 1:1. Bio je to prvi gol Pašalića u dresu Milana, prvi gol koji je postigao u nekoj ligaškoj utakmici nakon 379 dana i susreta Monaca i Nantesa u studenom 2015. godine.

Milan je pojačao pritisak u drugom poluvremenu, ali nisu uspijevali ugroziti gostujućeg vratara Cordaza. U 53. minuti Lapadula iznuđuje jedanaesterac za Milan nakon što ga je u kaznenom prostoru srušio Crisetig. Jedanaesterac je pokušao realizirati Niang, odlično je pucao, ali još bolje obranio Cordaz.

Mreže su mirovale sve do same završnice susreta. U 86. minuti Honda je izveo slobodnjak s 30-ak metara od gola, u gužvi se najbolje snašao Lapadula i zabio s 11 metara za sva tri boda Milana. Zanimljivo je da je ovo prvi gol Lapadule na San Siru i to u prvoj utakmici koju je započeo od prve minute.

Mario Pašalić u pobjedi Milana odigrao je svih 90 minuta.