Napoli
Napoli 3:0 Inter
Inter

Petar Jenjić • petak, 02.12.2016.

U prvom susretu 15. kola talijanske Serie A, Napoli je kod kuće bez većih problema s 3:0 nadigrao milanski Inter, za koji su Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali svih 90 minuta, dok je kod domaćina Marko Rog ušao u igru u 76. minuti i upisao prvi nastup u dresu Napolija...

Večeras su 15. kolo talijanske Serie A u Napulju otvorili Napoli i milanski Inter. Obje momčadi loše stoje u prvenstvu, a u nešto boljoj je formi momčad Intera, koja nije poražena u posljednje tri utakmice. Eventualnom bi pobjedom večeras došli na bod zaostatka iza napuljske momčadi, međutim povijest nije na njihovoj strani. U posljednjih su 11 utakmica u Napulju slavili u samo dvije. Na teren su istrčali u sljedećem sastavu (4-2-3-1): Handanović; D’Ambrosio, Ranocchia, Miranda, Ansaldi; Brozović, Kondogbia; Candreva, Banega, Perišić; Icardi.

Domaćin je, s druge strane, nakon remija sa Sassuolom, želio doći do pobjede i potpunom priključku u borbu za mjesta koja vode u Europu. Večeras su na teren istrčali u formaciji 4-3-3: Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Zielinski, Diawara, Hamšik; Callejon, Gabbiadini, L.Insigne.

Zanimljivost je da je ovo bio dvoboj dviju momčadi s najvećim postotkom posjeda u talijanskom prvenstvu. Napoli sa 61%, a Inter s 59% posjeda lopte.

Napoli je uraganski krenuo u utakmicu i već nakon pet minuta igre postigao dva pogotka, dok se Inter nije niti snašao. Prvo je pogodio Piotr Zielinski nakon minute i 47 sekundi igre. Povratnu mu je loptu lijepo glavom spustio Jose Callejon. Bio je to najbrži pogodak Napolija, još od studenog prošle godine, kada je Gonzalo Higuain pogodio nakon 64 sekunde.

Strijelac prvog pogotka bio je asistent za drugi, u petoj minuti. Lijepo je u prostor proigrao Mareka Hamšika, koji je protrčao iza Interove obrane i bez većih problema matirao Handanovića, pogodivši u njegov donji lijevi kut. Slovačkom je nogometašu ovo 104. pogodak u dresu Napolija te se time izjednačio s Edinsonom Cavanijem.

Utakmica se malo primirila u nastavku preostalih 40 minuta prvog poluvremena, a novu su priliku imali domaćini, i to šest minuta prije odlaska na odmor. Handanović je jako dobro reagirao na udarac Gabbiadinija.

U samoj su završnici obje ekipe imale po jednu šansu. Prvo je Pepe Reina odlično reagirao na udarac glavom Kondogbie, da bi zatim sjajnom dugom loptom uposlio Insignea, koji odigrava prema Zielinskom, ali ovaj ne pogađa okvir gola.

Napuljani su i drugo poluvrijeme otvorili s presingom na Interovu polovicu, a to im se isplatilo u 51. minuti, kada je treći pogodak na utakmici za domaćine postigao Lorenzo Insigne. Handanović je bio nemoćan.

Dobru je priliku imao Inter u 70. minuti, kada je Perišić s lijeve strane lijepo proigrao Candrevu, ali je suigraču hrvatskog nogometaša Pepe Reina brani njegov udarac. Lopta se odbija do Icardija, ali nažalost po Nerazzurre, novu je obranu upisao španjolski golman na vratima Napolija. Rezultat se do kraja nije mijenjao.

Marko Rog je ušao u igru u 76. minuti umjesto Mareka Hamšika, dok je Ivan Strinić čitav susret prosjedio na klupi. Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su čitav susret za goste.