Vozab, Mamić i Bičanić predvodili svoje momčadi

Mihaela Bradovski • četvrtak, 08.12.2016.

Francuzi imaju na rasporedu susrete 11. kola, a uoči derbija između PSG-a i St. Raphaela odigrano je šest susreta uz dobre nastupe Hrvata...

Marko Mamić i dalje igra dobro, preuzima inicijativu, ali Dunkerqueu to malo znači i svejedno bilježi poraze. Novi je upisao u susretu protiv drugoplasiranog Nantesa iako je napokon dobio pomoć vratara u pogledu 13 obrana Alexandrea Demaillea. Dvije više na drugoj strani imao je Cyril Dumoulin.

Nantes je glatko slavio 34:26 iako je Dunkerque imao prednost na početku drugog poluvremena 16:15. Predvodio ga je raspoloženi David Balaguer Romeu s 11 golova, šest je dodao Nicolas Tournat, a pet Olivier Nyokas. Jerko Matulić dodao je dva gola. Kod domaćina Mamić je bio na osam pogodaka uz 50 posto realizacije dok je Kornel Nagy dodao pet golova.

Glatku pobjedu upisao je i Montpellier koji je gostovao kod Selestata i slavio s 34:27. Očekivana pobjeda gostiju kod fenjeraša u susretu u kojem nije bilo neke neizvjesnosti, a domaćin tako ostaje na samo jednom osvojenom bodu.

Kod pobjednika vrlo dobro odigrali su Jonas Truhanovičius s osam golova i Vid Kavtičnik sa šest. Kod domaćina Rudy Seri postigao je devet golova, a Thibaud Valentin osam.

Zanimljivo je bilo u Toulouseu gdje je Fenix s 30:28 bio bolji od Chamberyja. Početkom drugog poluvremena domaćin je zaigrao bolje i stvorio razliku koju gosti na kraju nisu mogli izbrisati.

Chamberyju nije pomogla niti vrlo dobra predstava Damira Bičanića koji je postigao šest golova, a osim njega istaknuo se Fahrudin Melić s pet golova. Kod pobjednika najbolji bili su Nemanja Ilić i Vasko Ševaljević s po šest golova.

Bez pobjednika završen je dvoboj između Cessona i Nimesa u kojem je konačan rezultat glasio 24:24. Nimes je ispustio pobjedu u završnih minutu i pol kada nije sačuvao vodstvo 24:21. Baril i Suty približili su domaćina, a onda je Lanfranchi iz sedmerca na isteku vremena donio bod domaćinu. Kod domaćina Jeremy Suty postigao je pet golova, a kod gostiju Snorri Stein Gudjonsson devet.

Saran je na krilima trojice igrača stigao do pobjede u gostima kod Aixa. Slavio je 30:27 predvođen Tomijem Vozabom (devet golova), Igorom Anićem (osam) i Arnaudom Lamazaa-Parryjem (sedam pogodaka).

Remijem je okončan dvoboj između Creteila i Ivryja koji je završen rezultatom 29:29. Mate Šunjić upisao je četiri obrane kod domaćina koji je do boda došao golom Boibe Sissoka u posljednjoj sekundi.