Prvi prvenstveni poraz Repešinog i Simonovog Milana kod Perićeve Venezije

Petar Jenjić • nedjelja, 11.12.2016.

Odigran je još jedan susret 11. kola talijanske košarkaške lige, gdje je Venezia kod kuće slavila protiv Armani Milana rezultatom 88:84, uz dobre nastupe hrvatskih košarkaša...

Došlo je vrijeme i za prvi poraz Repešinog i Simonovog Armani Milana u talijanskom prvenstvu, a upisan je na gostovanju kod Venezije, koja je ovom pobjedom barem privremeno skočila na treću poziciju.

Domaćin je odigrao odličnu napadačku prvu četvrtinu, postigao je 34 poena i imao 12 koševa prednosti. U drugoj su i trećoj četvrtini održavali stečenu prednost, imali su i 20 koševa viška, ali su malo posustali u posljednjoj četvrtini te je Milano uspio doći do tri koša zaostatka, minutu i pol prije kraja. Međutim, više od toga ipak nisu mogli te su upisali prvi poraz ove sezone u prvenstvu.

Veneziju je do pobjede predvodio Tyrus McGee s 20 poena (6/9 za tricu, slobodna bacanja 2/2). Hrvoje Perić zaključio je susret s 11 koševa (4/13 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 3/4), četiri skoka i dvije asistencije za 26 minuta provedenih na parketu.

Goste je predvodio Rakim Sanders s 15 koševa (3/4 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 3/6). Kruno Simon odigrao je 28 minuta i za to vrijeme ubacio 11 poena (1/3 za dva, 3/7 za tricu) uz dva skoka i jednu asistenciju.

Spomenimo i kako je sinoć Sassari kod kuće nadigrao Trento rezultatom 69:66, a Rok Stipčević je u pobjedu domaćina ugradio pet poena (1/2 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 0/4) i jednu asistenciju za 22 minute provedene na parketu.